Rezultate te kerkimit per termin: +Ajo

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.510Z

Ajo!

Amerikanët i thonë She (Ajo) makinës, duke respektuar dhe vlerësuar shërbimin e përditshëm, që bën ky mjet shumë i rëndësishëm njeriut. Duke e emërtuar në këtë mënyrë, ata e “barazojnë” makinën me gruan, vajzën, Njeriun! Makina i ka shërbyer njerëzimit që prej gati dy sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.871Z

Opinion/ Ajo që dihej dhe ajo që nuk dihej

Nga Ilir DhimaRreth asaj që ngjau në seancën parlamentaretë 3 nëntorit, e cila qe lajmëruar për zhvillimin e një mocioni debati me Kryeministrin mbi të shumëpërmendurën ‘Çështje Fazlliç’, kam bindjen që nuk është i mjaftueshëm një informacion i hollësishëm..... .... as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.719Z

Ajo ka mbështetje politike

Share Historitë e të dyja grave janë të tmerrshme. Janë dhunuar nga bashkëshortët ndërsa kanë qenë shtatzënë. Fëmijët që kanë lindur janë me probleme. Dhuna ndër to ka vazhduar sërish, derisa gjykatat kanë vendosur një urdhër mbrojtje për to. Duke menduar se në këtë vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.895Z

Ajo që jetojmë sot

Nga Magdalena Ramohito   Gjithmonë në të gjitha kohërat ngrihet lart me mburrje rëndësia e atyre virtyteve, për të cilat nuk e kemi vrarë fare mendjen: i pasuri flet për nevojën, dembeli për dinjitetin e punës (Oscar Wilde)   Në fakt ne i përkasim një të shkuare, e cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Ajo nuk dorëzohet

Krijimtarinë e saj letrare e filloj kur ishte vetëm 7, vjeçare ndonëse nuk shkoi shumë dhe doli në pah talenti i saj si në poezi por edhe në fusha tjera të letërsisë. Para pak ditëve doli i botuar libri me poezi “Kurrë mos u dorëzo” i autores Edita Malazogu. Edita nuk ndalet së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.361Z

Miri më duhej ajo lojë

26/02/10 22:32 Rezi ka biseduar me Jetmirin dhe e ka nisur duke thënë që të mos i besojë të gjithë personave që e ndihmojnë por ai i është përgjigjur që i beson nuhatjes së tij. Rezi i thotë që ajo nuk do të luajë më lojrat e tij, jo sepse nuk do të ndihmojë atë por seps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.303Z

Ajo që i druheshim

Nga Brukseli, Fatos Mahmutaj Vetëm në mbrëmje e kupton brenda vetes atë që ndodhi këtë në martë të përgjakur në Bruksel. Mëngjesi nisi me dy shpërthimet e njëpasnjëshme në hollin e nisjeve në aeroportin e Zaventemit. Me thënë në vërtetën, ato u panë fillimisht si të larg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama