Rezultate te kerkimit per termin: +Akademi

Meta: total 1000 / total_found 1778 / time 0.001 / keyword[0] akademi / docs[0] 1778 / hits[0] 2494 /
Forumi i Beogradit, Ekonomi: Shqipëria, klimë të mirë për investimet e huaja
  • 2017-06-09

Forumi i Beogradit, Ekonomi: Shqipëria, klimë të mirë për investimet e huaja

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi mori pjesë në forumin Klima e Investimeve BE-Ballkan Perëndimor që u zhvillua në Beograd. Forumi u organizua nga Drejtoria e Përgjithshme e Komisionit Europian për Fqinjësi dhe Negociatat e zgjerimit,

No Pic available
  • 2017-05-19

Batuta e Ramës: Më rrinin sytë te kjo korçarka, por asnjëherë nuk iu afrova

Kryeministri Edi Rama ishte sot në një takim me gratë dhe vajzat në qytetin e Korçës. Gjatë fjalës së tij, Rama ka kërkuar në skenë aktoren e njohur Zamira Kita, që sic thotë ai ka qenë e para vajzë nga Korça që ka njohur. Rama: Nuk e kam thënë asnjëherë, por do ta them sot. I

No Pic available
  • 2017-05-18

Hafizi: Libra jo koalicion me LSI-në

Deputetja e Partisë Libra, Mimoza Hafizi e ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News, thotë se partia e saj nuk do të bëjë koalicion me LSI-në për shkak se është kundër parive të partisë së drejtuar nga Blushi. Pjesë nga diskutimet: Hila: Z. Hafizi keni tentuar të bëni ndonjëher

No Pic available
  • 2017-05-06

Veliaj: Me punë, jo me fjalë i nderojmë heronjtë tanë që luftuan për liri

Në 20-vjetorin e rënies në fushën e betejës, në mjediset e Muzeut Kombëtar në Tiranë, u përkujtua Heroi Luan Haradinaj, i cili është një prej figurave më të shquara të UÇK-së dhe ndër pushkët e para që dha kushtrimin për liri. I pranishëm në ceremoninë përkujtimore ishte ed

Përkujtohet 20-vjetori i rënies së dëshmorit, Veliaj: I nderojmë me punë
  • 2017-05-06

Përkujtohet 20-vjetori i rënies së dëshmorit, Veliaj: I nderojmë me punë

Në 20-vjetorin e rënies në fushën e betejës, në mjediset e Muzeut Kombëtar në Tiranë, u përkujtua Heroi Luan Haradinaj, i cili është një prej figurave më të shquara të UÇK-së dhe ndër pushkët e para që dha kushtrimin për liri. I pranishëm në ceremoninë përkujtimore ishte ed

No Pic available
  • 2017-05-02

Ilir Meta është Presidenti i dhjetë në historinë e Shqipërisë

Keto dite ka patur nje çoroditje ne media lidhur me numrin e Presidenteve ne historine e Shqiperise. Madje, media shqiptare nuk ka patur asnjehere nje rast te ngjashem me pare kur per te njejten histori çdo gazete e televizion ka patur numrin e vet qe varionin nga 7-ta te 10-ta. Duke qene se e kam

No Pic available
  • 2017-04-15

Skënderbeu mund lehtësisht Korabin

Korabi si vitamina perfekte për Skënderbeun, aq më tepër pa ish trajnerin Haxhiu. Skuadra dibrane që në Korçë u drejtua nga Ermal Nexhipi nuk mund të bënte më tepër se sparing partner, vërtet një partner stërvitje për skuadrën e Dajës që hidhte titullar Predeskun. Në stadiumin p