Rezultate te kerkimit per termin: +Akademia +Tashme

Total: 127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.955Z

Akademia e Shkencave, tashmë monument kulture

Godina që mbreti Zog e stiloi si në vitet 1500 dhe që për vite me radhë shërbeu si parlamenti i Shqipërisë Godina historike e Akademisë së Shkencave është shpallur monument kulture i kategorisë I. Duke vlerësuar rëndësinë historike dhe arkitektonike të godinës, si dhe pote

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.261Z

Akademia propozonKadarene serish per Nobel

TIRANE- Emri i shkrimtarit Ismail Kadare do te jete serish ne listen e kandidaturave te Nobelit letrar te 2012. Lajmi u konfirmua dje per Shqiptarja.com nga Akademia e Shkencave ku kryetari Gudar Beqiraj tha se dosja me rekomandimin dhe dokumentacionin tjeter plotesues eshte pergatitur e nisur per n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.114Z

Akademia SuedezeCmimi Nobel perLetersine me 7 tetor

STOKHOLM- - Akademia Suedeze njoftoi sot ne faqen e saj zyrtare te internetit se cmimi Nobel per Letersine per vitin 2010 do te jepet me 7 tetor ne oren 1100 GMT.Cmimi i pare ai per Mjekesine do te jepet me 4 tetor ne oren 1130. Me 5 tetor rreth se njejtes ore do te jepet cmimi per Fiziken. Me 6 tet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.725Z

Kadare, propozohet per cmimin Nobel nga Akademia e Shkencave

Shkrimtari i njohur shqiptar, me fame boterore, Ismail Kadare propozohet si kandidat per cmimin Nobel ne letersi per vitin 2012. Propozimi ka ardhur nga Akademia e Shkencave Shqiptare. Kryetari i saj, akademiku Gudar Beqiraj ka propozuar shkrimtarin e shquar dhe anetarin e Akademise Ismail Kadare, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.771Z

"Akademia e Yjeve" zgjedh 16 konkurrentet me te mire

Ata u perzgjodhen. Jane 16 konkurrentet me te mire, qe shenojne zyrtarisht nisjen e gares ne "Akademine e Yjeve 5". Enedio Jonusllari (kenge), Ornela Mustafa (kenge), Gureld Nake (kercim), Marinela Hysaj (balet), Albi Xhepa (kenge), Vilzana Parubi (kenge), Endri Karaboja (kercim), Dafina Turja (keng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.237Z

Stalla e kuajve të Mbretit Zog, tashmë një hapësirë librash

Përurohet qendra e re e Librit Akademik, pranë Akademisë së Shkencave Në fund të viteve 1920, godina 1-katëshe pranë Akademisë së Shkencave shërbente si stallë për kuajt e Mbretit Zog, e më pas gjatë viteve të Luftës II Botërore, hapësirat e saj u përshtaten nga pushtuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.094Z

Akademia e yjeve, suksesi i nates se dyte

Nata e dyte e spektaklit "Akademia e yjeve" ka shenuar suksesin e radhes ne televizionin Klan. Gjalleri, cilesi ne interpretim, debat i ndezur dhe profesionalizem te niveleve me te larta, kane treguar te gjitha interpretimet, pa lene menjane drejtimin dinjitoz te moderatores Zana Cela. Te paret ne s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama