Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Total: 1080
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.643Z

Arsim Bajrami në Berlin viziton Akademinë e Shkencave Humane

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka vizituar Beuth Universitetin e Shkencave të Aplikuara në Berlin, Shërbimin Gjerman për Shkëmbim Akademik (DAAD), si dhe ka takuar Prof. Dr. Günter Stock, President i Akademisë së Brande

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.528Z

KEDS themelon KEDS Akademinë

KEDS Akademia është iniciativë e KEDS për zgjidhje efektive të problemeve me të cilat ballafaqohen studentët e talentuar në Kosovë, duke ofruar njohuri praktike dhe ekspertizë përmes trajnimeve dhe programeve të praktikës. Programi ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.512Z

Homazhe në nderim të violinistitIbrahim Madhi në Akademinë e Arteve

TIRANË- Mes nderimeve dhe dhimbjes po përcillet sot për në banesën e fundit mjeshtri shqiptar i violinës, Ibrahim Madhi.Familjarë, miq, kolegë por dhe figura të artit dhe politikës ishin të pranishëm sot në Akademinë e Arteve p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.961Z

Berishaj vizitoi Akademinë e KEDS-it

U.d i Rektorit të Universitetit të Prishtinës, Anton Berishaj, ka vizituar Akademinë e KEDS-it, ku është pritur nga drejtori i përgjithshëm i kësaj kompanie, Vedi Yesilkilic. Yesilkilic foli për bashkëpunimin dhe për përkrahjen e vazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.927Z

Një komedi e Woody Allen në Akademinë e Arteve

TIRANË- Aktorët Gazmend Gjoka, Arben Derhemi dhe Niada Saliasi do të sjellin për publikun mbremjen e së shtunës, në Akademinë e Arteve, komedinë e Woody Allen "Riverside Park", histori e një takimi për marrëdhëniet njerëzore. Kome

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.854Z

​Edhe 290 policë të rinj nisin trajnimin në Akademinë e Kosovës

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) të hënën e ardhshme, më 21 shtator, do të fillojnë trajnimin 290 policë të rinj. Është kjo gjenerata e 53-të e policëve të rinj të cilët për gjasht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.626Z

Mustafa mori pjesë në akademinë përkujtimore të Ibrahim Rugovës (Foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në akademinë përkujtimore me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, të organizuar nën patronazhin e Presidentes Atifete Jahj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama