Rezultate te kerkimit per termin: +Akademis

Total: 1283
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.487Z

Nobelisti shqiptaro- amerikan nderohet “Nderi i Akademisë”

TIRANË- Nobelistit shqiptaro-amerikan, Ferid Murati i'u dorëzua paraditen e sotme, medalja “Nderi i Akademisë”, nga kryetari i Akademisë së Shkencave Gudar Beqiraj, për kontributin e tij në shkencën e mjeksisë dhe për nivelet e larta q&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.712Z

Angjeli zgjidhet anëtar i Akademisë Evropiane të Shkencave

TIRANE- Anastas Angjeli, deputeti i Partisë Socialiste, është zgjedhur sot anëtar i Akademisë Evropiane të Shkencave. Bëhet me dije se pjesë e Akademisë janë dhe 29 fitues të çmimit “Nobel”. Një ndër anëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.797Z

Ylljet Aliçka pranohet anëtar i akademisë Berry-George Sand

PARIS- Shkrimtari dhe diplomati Ylljet Aliçka u pranua anëtar i Akademisë Berry -George Sand, në një ceremoni të zhvilluar në Paris.Në seancën solemne të zhvilluar me këtë rast Presidenti i Akademisë Berry, Dr Alain Bilot, oficer i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.392Z

Nexhat Daci, anëtar i Akademisë Evropiane të Shkencave

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Europës (ASAE), me seli në Salcburg të Austrisë, ka konfirmuar zgjedhjen në radhët e saj të akademik Nexhat Dacit. “Në adresë të Akademisë dhe të Dacit, ekspert i njohur në fushën e shken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.908Z

Videolajm/Godina e Akademisë sëShkencave shpallet monument kulture

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Ndërtesa që njihet si Akademia e Shkencave të Shqipërisë është shpallur “Monument i Kulturës” i kategorisë së dytë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.264Z

Një grek me origjinë shqiptare kryetar i Akademisë së Athinës

Kohë më pare kemi shkruar se ishin shqiptarët e Greqisë-arvanitasit ata që ndërtuan dhe themeluan Akademinë e Athinës. Janë me dhjetëra akademik grek që kanë origjinë shqiptare. Pak ditë më pare kryetar i Akademisë s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.526Z

KEDS punëson 50 studentët e Akademisë së KEDS

Pas përfundimit të programit të rregullt të trajnimit të ofruar nga Universiteti Bogazici dhe ekspertë të KEDS si dhe pjesës së praktikës në KEDS, 50 pjesëmarrësit e gjeneratës së parë të Akademisë do të p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama