Rezultate te kerkimit per termin: +Akademise

Meta: total 1000 / total_found 1175 / time 0.000 / keyword[0] akademise / docs[0] 1175 / hits[0] 1919 /
No Pic available
  • 2017-10-31

Fuga: Jap dorëheqjen nëse Akademia e Shkencave dominohet nga Institutet

Akademiku Artan Fuga tha se ai është për një reformim të Akademise së Shkencave. Në një dalje për mediat, Fuga dhe se është një Akademi pa institute. Nëse hyn në rrugën e dominimit nga instituetet, ai tha se do të japë dorëheqjen si anëtar i këtij institucioni. Artan Fuga: Akadem

No Pic available
  • 2017-09-05

Kur Dritëro Agolli shkruante: Askujt të mos i shkojë ndër mend të zhbëjë Akademinë e Shkencave

Akademia e Shkencave ka publikuar amanetin e fundit të Dritëro Agollit, publikuar në maj 2016 kur diskutohej reformimi i Akademise se Shkencave, shkrirja e Qendres se Studimeve Albanologjike e jo vetem. Kur jemi ne kulmin e debatit per Akademine e Shkencave, ky amanet eshte postuar nga Akademia &

No Pic available
  • 2017-08-30

Artan Fuga: Pseudonimsi anonims më kërcënon; pusho ose ik!

Gjatë muajit shtator pritet të zhvillohen zgjedhjet për kryesinë e re të Akademisë së Shkencave. Akademiku i njohur Artan Fuga ka shprehur kritika për mënyrën se si po zhvillohen zgjedhjet, duke kërkuar reformim të kësaj Akademie, duke theksuar se ajo është futur në ngërç instituci

Perfshirja ime ne kete liste eshte me se paku dashakeqe dhe me se shumti ndonje loje e shemtuar politike
  • 2017-02-16

Perfshirja ime ne kete liste eshte me se paku dashakeqe dhe me se shumti ndonje loje e shemtuar politike

  Artan Gaçe Pas lajmit te pardjeshem se prokuroria po beka verifikime edhe per emrin tim, sigurisht qe u trondita e fillova te mendoj se cmund te jete, por gjithmone i sigurt qe nuk ka asnje lidhje me shkeljet e ligjit. Po prape u shqetesova duke menduar se cfare paqartesie mund te jete.

Duel artistik ne Akademine e Arteve
  • 2017-02-15

Duel artistik ne Akademine e Arteve

p styletext-align justifyTingujt e kesaj pianoje kane nisur ta pushtojne sallen e koncerteve ne Akademine e Arteve qe ne mengjes shte pianistja dhe pedagogia Silva Skenderi ajo qe udheheq e para drejt notave klasike ne pergatitje te nje koncerti simfonik Pas saj nje orkester me te rinj pasi me muzik

Ngjan si8230 ne galerine Zeta 7 piktore behen bashke
  • 2017-02-02

Ngjan si8230 ne galerine Zeta 7 piktore behen bashke

p styletext-align justify7 artiste ne galerine Zeta na perplasin ne nje bote ngjashmerish e dallimesh Mjafton nje pikture per te ndare te njejtin mendim me kuratorin Edison eraj Nje pikture qe ngjan si e vertete e pastaj si iluzion Nje tablo tjeter qe njeriu ngjan si djale por duket si vajze Mund te

No Pic available
  • 2017-01-30

Nga budallallëqet e Posta Shqiptare

Nga Artan Lame Shkruante nje i mencur ska ca dite: Me vjen te marr nje hu dhe, o tu mbush koken me xhunga, o tu mbush xhungat me koka. Ne keta 5 a 6 vjetet e fundit, kam shkruar disa here per budallalleqet e Postes Shqiptare ne emetimin e pullave dhe gjithmone Posta ja ka dale te me zhgenjeje, duke