Rezultate te kerkimit per termin: +Akciza

Meta: total 1000 / total_found 1213 / time 0.000 / keyword[0] akciza / docs[0] 1213 / hits[0] 2047 /
INSTAT Shtrenjtohen ushqimet
  • 2017-02-08

INSTAT Shtrenjtohen ushqimet

brbrViti 2017 ka nisur me nje rritje te ndjeshme te cmimeve per konsumatoret Instituti i Statistikave thote se inflacioni arriti ne 28 perqind ndryshe nga nje vit me pare kur ishte 15 perqind br Shkak per kete rritje sipas INSTAT eshte bere akciza qe eshte vendosur tek gazi i lengshem e cila eshte p

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar
  • 2017-02-06

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar

Projektligji i Ministrisë së Financave për faljen e madhe të gjobave për makinat, bizneset dhe sigurimeve shoqërore tash më është në qeveri dhe pritet të miratohet gjatë këtij muaji, sipas variantit të dytë të realizuar dy muaj më parë. Në tërësi, ligji, parashikon pagesën

Të pasurit po bëhen më të pasur dhe të varfrit më të varfër!
  • 2017-02-04

Të pasurit po bëhen më të pasur dhe të varfrit më të varfër!

Që pabarazia në Shqipëri është rritur vitet e fundit, ky është tashmë një fakt që po pranohet dhe konstatohet hapur nga institucionet ndërkombëtare. Në prezantimin e Raportit të Tranzicionit 2016-2017, drejtuesit e ekonomistët e BERZH deklaruan se pothuajse të gjitha vendet e mar

No Pic available
  • 2017-01-02

Hyn në fuqi paketa e re fiskale, taksa e gazit

Nga 1 janari  hyrI në fuqi paketa e re fiskale. Për herë të parë është vendosur një akcizë prej 8 lekësh për litër për gazin e lëngshëm që përdoret për automjetet. Përdoruesit e tjerë janeë të përjashtuar, ndërkohë që ccdo subjekt që tregton gaz të lëngshëm për automj

No Pic available
  • 2017-01-01

Nga makinat te cigaret: Njihuni me taksat e reja që do të paguani nga dita e sotme

Sot hyjnë në fuqi ndryshimet në paketën fiskale 2017. Nga zbatimi i këtyre ligjeve, buxheti i shtetit pritet të arkëtojë mbi 6 milionë euro nëpërmjet rritjes të akcizës 8 lekë për litër ndaj mjeteve të transportit, zgjerimit të bazës së taksimit të makinave luksoze, dyfishimit t

Hyn në fuqi Paketa Fiskale 2017: Njihuni me taksat e reja që do të paguani prej sot për makinat, cigaret
  • 2017-01-01

Hyn në fuqi Paketa Fiskale 2017: Njihuni me taksat e reja që do të paguani prej sot për makinat, cigaret

Sot hyjnë në fuqi ndryshimet në paketën fiskale 2017. Nga zbatimi i këtyre ligjeve, buxheti i shtetit pritet të arkëtojë mbi 6 milionë euro nëpërmjet rritjes të akcizës 8 lekë për litër ndaj mjeteve të transportit, zgjerimit të bazës së taksimit të makinave luksoze, dyfishim

No Pic available
  • 2016-12-20

Meta në kryeministri, takohet me Edi Ramën

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në mëngjes kreun e Kuvendit Ilir Meta. Takimi mes dy kryetarëve të partive qeverisëse, ndryshe nga herët e tjera që zhvillohet në kyresinë e kuvendit është zhvilluar në selinë e kryeministrisë. Ky takim zhvillohet ndërsa mes dy partive në qeveri ka