Rezultate te kerkimit per termin: +Akilit

Meta: total 862 / total_found 862 / time 0.000 / keyword[0] akilit / docs[0] 862 / hits[0] 959 /
No Pic available
  • 2016-10-15

Gjelbërimi i harruar rreth pallateve!

Nga Isidor Koti Duke i hedhur një sy të përgjithshëm ndër vite programeve politike dhe veçanërisht atyre të njësive lokale (bashkive apo minibashkive), të bën përshtypje rëndësia që i është kushtuar në letra e projekte sipërfaqeve të gjelbëruara në zonat urbane dhe jo vetëm. P

Xhafaj mbron paketen e ligjeve per Drejtesine Bylykbashi Rama po kap drejtesine
  • 2016-10-06

Xhafaj mbron paketen e ligjeve per Drejtesine Bylykbashi Rama po kap drejtesine

Transmetuar me 06102016 - 1526 Tirane 6 tetor 2016 NOAal - Kryetari i komisionit te posacem Fatmir Xhafaj ka deklaruar se reforma ne drejtesi do ta arrije suksesin per te permbysur ate sistem te korruptuarbr br Sot drejtesia eshte

Xhafaj: Të përmbysim sistemin e drejtësisë së korruptuar; Bylykbashi: Rama po kap drejtësinë
  • 2016-10-06

Xhafaj: Të përmbysim sistemin e drejtësisë së korruptuar; Bylykbashi: Rama po kap drejtësinë

Kryetari i komisionit të posaçëm, Fatmir Xhafaj ka deklaruar se reforma në drejtësi do ta arrijë suksesin për të përmbysur atë sistem të korruptuar. Sot drejtësia është një sistem i kapur, pa asnjë besim nga qytetarët. Kur grupi parlamentar filloi punën krijoi bindjen se reforma do

Skënder Gjinushi: Ca bëjnë opozitë e ca marrin votën e ndryshimit
  • 2016-10-03

Skënder Gjinushi: Ca bëjnë opozitë e ca marrin votën e ndryshimit

Kryetari i PSD-së, Skënder Gjinushi u shpreh kritik në lidhje me vlerësimin që ka marrë Partia Socialdemokrate nga aleatja e saj e madhe, Partia Socialiste. Jo vetëm PSD, por asnjë aleat tjetër i PS, në periudhën më të ashpër opozitare 2009-2013, nuk arriti të përfaqësohet në Ku

Informaliteti/ 65% e tregtisë së qumështit në të zezë
  • 2016-09-18

Informaliteti/ 65% e tregtisë së qumështit në të zezë

Formalizimi në bujqësi dhe mbështetja e tij me subvencione nuk po funksionon për shkak se sektori është zhytur thellë në informalitet. Rasti i qumështit tregon se produkti grumbullohet dhe tregtohet 65% në të zezë. Nga 450 baxho dhe fabrika, vetëm 150 janë të regjistruara. Si nuk p

EKZISTENCIALIZMI ME TONE SURREALE NË PROZËN E PALUSHIT
  • 2016-09-12

EKZISTENCIALIZMI ME TONE SURREALE NË PROZËN E PALUSHIT

Nga (Hamdi) Erjon Muça (Romanet Shtrati 13, Këpucët e Kaltrinës dhe Njeriu që kujdesej për varrin e vet) Romani Shtrati 13, ndofta mund të mos e gjejë veten lirshëm tek lexuesi i masës, por që është po aq i fuqishëm dhe i domosdoshëm për letërsinë, aqsa janë pak romane të tjera,

Si do të jetë prezent FBI në hetimin e jakave të bardha
  • 2016-09-08

Si do të jetë prezent FBI në hetimin e jakave të bardha

Ambasadori amerikan tha dje se bosët e krimit vihen rrallë nën akuzë dhe se problem mbetet pandëshkueshmëria. Sipas tij, njerëzit në Shqipëri janë lodhur me krimin në politikë dhe SPAK dhe BKH do të kenë në shënjestër korrupsionin e nivelit të lartë dhe krimin e organizuar Ambasa