Rezultate te kerkimit per termin: +Aksidentet

Total: 4605
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.777Z

Aksidentet/ Statistikat, çdo ditë vdes 1 person nga aksidentet

Sipas statistikave gjatë vitit 2007 kanë vdekur rreth 350 persona nga aksidentet. Qendra e Traumës raporton mbi 35 mijë urgjenca Mijëra të plagosur dhe qindra të vdekur përgjakin çdo vit rrugët e vendit. Shkaku kryesor mbeten aksidentet, të cilat duke u mbështetu në numrin e madh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.913Z

Aksidentet rrugore ne rritje

Aksidentet rrugore kane ardhur duke u rritur nga viti ne vit. Statistikat thone se ne vendin tone vdesin çdo vit nga aksidentet rrugore rreth 315 persona. Pjesa derrmuese e tyre shkaktohet nga moshat 18 – 30 vjeç. Aksidentet rrugore shkaktohen nga shpejtesia jashte normave te lejuara, nga moszba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.603Z

Aksidentet, PD: Rama është përgjegjës për aksidentet në rrugë

Deputetja e Partisë Demokratike, Mimoza Hajdarmataj, deklaroi se aksidenti tragjik në Dibër ku humbën jetën tre qytetarë dhe mbeti i plagosur rëndë një 27-vjeçar, është dëshmia e ditës për kaosin total në rrugët tona dhe mungesën e theksuar të sigurisë. "Siguri, që qeveria e Ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.932Z

PS: Aksidentet, bilanc lufte

Tiranë, 26 shkurt, NOA Partia Socialiste e cilësoi sot shifrën e të vdekurve në aksidentet rrugore si një bilanc lufte. Në përgjigje të deklaratave të kryeministrit Berisha për sigurinë rrugore, deputeti i PS-së, Asllan Dogjani u shpreh se mazhoranca sotme nuk ka asnjë strategji p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.187Z

Aksidentet ajrore, të vërteta interesante rreth tyre

Kërshëri – Avionët, në ditët e sotme, janë mjete transporti shumë të sigurta, por mundësia për të ndodhur një aksident nuk përjashtohet. Për këtë arsye më poshtë do të gjeni disa kuriozitete, të cilat duhet ti dini në lidhje me të tilla aksidente Fluturimi me a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.921Z

Berisha: Aksidentet po rriten, mungon sinjalistika

TIRANE- Kryeministri shqiptar tërheq sërish vëmendjen për aksidentet rrugore , të cilat “kanë tendence në rritje” dhe siguria . I ftuar në konferencën për sigurinë rrugore Berisha vuri gishtin në mungesën e sinjalistikës rrugore si dhe në edukimin e pakët të popullsisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.602Z

Emigrantet shtojne aksidentet

Aksi mes “Zogut te zi” dhe Laprakes eshte i njohur per policine si njolla e zeze numer nje ne Tirane ku humbasin jeten me shume shtetas gjate aksidenteve rrugore. Por ne te gjithe vendin policia llogarit 180 njolla te tilla. Policia rrugore konfirmon se muaji qershor u mbyll

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama