Rezultate te kerkimit per termin: +Aksion

Meta: total 1000 / total_found 13776 / time 0.006 / keyword[0] aksion / docs[0] 13776 / hits[0] 16942 /
Këngëtarja e njohur greke blen kokainë nga trafikanti shqiptar (FOTO)
  • 2017-06-25

Këngëtarja e njohur greke blen kokainë nga trafikanti shqiptar (FOTO)

Një bazë kokaine është zbuluar nga policia greke në zonën e Alimos në Athinë, ku u arrestua një shqiptar dhe 17 persona të tjerë. Policia greke kishte marrë informacione se një kazino shërbente si kamuflim për të shitur kokainën tek klientët VIP. I gjithë operacioni u zhvillua në

No Pic available
  • 2017-06-25

Nga Blendi Fevziu / Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Si mund ta quaj këtë fushatë dhe sa konsideratë mund të kem për të, pyeta veten dje në darkë, kur fushata e 25 Qershorit u mbyll. Fati e ka sjellë  të ndjek çdo fushatë zgjedhjesh kombëtare që prej 31 Marsit, 1991. Në këto 26 vjet, kjo është fushata e 11-të që përcjell si gaze

No Pic available
  • 2017-06-25

Klima, Macron dhe Schwarzenegger bashkojnë forcat kundër Trump (VIDEO)

Presidenti francez Emmanuel Macron ka marrë një mbështetje tjetër ndaj homologut amerikan Donald Trump dhe tërheqjes së tij nga pakti për klimën. Këtë radhë ai ka marrë mbështetje nga muskujt e aktorit dhe ish-guvernatorit të Kalifornisë, Arnold Schwarzenegger. Në një video të post

Sulmi në Champs-Elyses, ndalohen 4 familjarë të atentatorit
  • 2017-06-20

Sulmi në Champs-Elyses, ndalohen 4 familjarë të atentatorit

Katër familjarë të personit që sulmoi me makinën e tij një fugon policie në Champs-Elysees, janë ndaluar nga policia. Bëhet fjalë për ish-bashkëshorten, vëllain, kunatën dhe babanë e Adam Lotfi Djaziri. Personi vdiq gjatë sulmit dhe ai ishte i njohur nga shërbimet sekrete si i radik

Gjermania B i jep leksion Australisë
  • 2017-06-19

Gjermania B i jep leksion Australisë

Gjermania e ka fituar ndeshjen e parë të grupeve në Kupën e konfederatave duke mundur Australinë me rezultatin 3:2. Ishte një ndeshje e zhvilluar komplet në gjysmëfushën australiane, megjithëse rezultati të bën të mendosh se mund të ketë qenë një ndeshje pa diferenca të mëdha. Por

No Pic available
  • 2017-06-18

Parashikimi i akademikut: LSI mbase jo forcë e parë, por faktor kushtëzues në parlamentin e ardhshëm

Akademiku Artan Fuga ka bërë një përshkrim të situatës politike në të cilën gjendet vendi, kur ka mbetur vetëm një javë nga zgjedhjet elektorale. I ftuar në emisionin Kjo Javë të gazetares Nisida Tufa në News24, Fuga tha se diskutimi dhe ligjërimi ka qenë tepër i tensionuar, por n

No Pic available
  • 2017-06-17

Meta i kthehet Lazaratit: Mashtruan botën, kanabizuan gjithë Shqipërinë

Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta, nuk ka kursyer akuzat ndaj qeverisë për kanabizimin e vendit edhe gjatë një takimi në Gjirokastër. I ndodhur vetëm pak km larg fshatit në të cilin qeveria e majtë realizoi një superoperacion antidrogë, Meta tha se aksioni në Lazarat ishte për të mashtrua