Rezultate te kerkimit per termin: +Aksioni

Meta: total 1000 / total_found 12869 / time 0.006 / keyword[0] aksioni / docs[0] 12869 / hits[0] 16730 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Dojaka: Vota kundër, veprimi i duhur në kohën e duhur

Në emisionin Versus, në Report TV, kryetari i Aleancës Popullore, Artur Dojaka, ftoi votuesit të votojnë kundër më 25 qershor dhe të vendosin një kryq në fletën e votimit. Ky është veprimi i duhur, aksioni i duhur, në kohën e duhur, u shpreh Dojaka. Dojaka theksoi se “u zhgënjy

No Pic available
  • 2017-06-18

Kapen 58 kg kanabis në Gjirokastër, pranga drejtuesit dhe pasagjerit të BMW-së

Një sasi prej 58 kg lëndë narkotike kanabis sativa është sekuestruar nga policia e Gjirokastrës në kuadër të një operacioni të koduar Viroi. Aksioni erdhi pas informacioneve se në aksin nacional Tepelenë-Gjirokastër po lëvizte një automjet në të cilin dyshohej se kishte lëndë nar

No Pic available
  • 2017-06-18

Parashikimi i akademikut: LSI mbase jo forcë e parë, por faktor kushtëzues në parlamentin e ardhshëm

Akademiku Artan Fuga ka bërë një përshkrim të situatës politike në të cilën gjendet vendi, kur ka mbetur vetëm një javë nga zgjedhjet elektorale. I ftuar në emisionin Kjo Javë të gazetares Nisida Tufa në News24, Fuga tha se diskutimi dhe ligjërimi ka qenë tepër i tensionuar, por n

No Pic available
  • 2017-06-17

Meta i kthehet Lazaratit: Mashtruan botën, kanabizuan gjithë Shqipërinë

Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta, nuk ka kursyer akuzat ndaj qeverisë për kanabizimin e vendit edhe gjatë një takimi në Gjirokastër. I ndodhur vetëm pak km larg fshatit në të cilin qeveria e majtë realizoi një superoperacion antidrogë, Meta tha se aksioni në Lazarat ishte për të mashtrua

No Pic available
  • 2017-06-16

Tiranë, 50 vjeçarja fuste në kurth vajzat për prostituta, arrestohet grupi

Katër persona kanë përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar shtetasit me iniciale P. J., 62 vjeç, banues në Tiranë, T. Th, 50 vjeçe, banuese në Tiranë, B. D., 52 vjeç, banues në Prishtinë Kosovë, s

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE
  • 2017-06-13

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE

Nga ILIR ÇUMANI (Kujtesë për votuesit në prag të zgjedhjeve) Tek po bëja blerje në dyqanin e fruta – perimeve në lagjen ku banoj, rastësisht u bëra dëshmitar i një skene pothuajse krejt të zakontë, nga ato që shpesh i ndeshim në realitetin e përditshëm, por që kësaj here m

Shqipëria i kthehet fitores, kuqezinjtë hakmerren ndaj Izraelit
  • 2017-06-12

Shqipëria i kthehet fitores, kuqezinjtë hakmerren ndaj Izraelit

Pas pesë humbjeve rradhazi, kombëtarja shqiptare ka arritur të thyejë krizën e rezultateve negative duke fituar në transfertën e Haifit ndaj Izraelit. Ndeshja, e cila është e vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018, u mbyll me rezultatin 3-0, ku heroi i ndeshjes ishte padyshim Arm