Rezultate te kerkimit per termin: +Akti

Meta: total 1000 / total_found 12556 / time 0.006 / keyword[0] akti / docs[0] 12556 / hits[0] 17111 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Nishani dekoron Edmond Tullumanin me Titullin Mjeshtër i madh

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i akordoi producentit Edmond Tullumani Titullin Mjeshtër i madh. Vlerësimi i Kreut të Shtetit u bë me motivacionin: Në shenjë vlerësimi dhe mirënjohjeje për meritat e tij si producent i koncertit Tre tenorët shqiptarë, për organizimin e shumë akt

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it
  • 2017-06-23

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it

DAP ka rrëzuar urdhrin e ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina për pezullimin nga detyra të sekretarit të përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Departamenti i Administratës Publike sqaron se akti i MAS për Plarent Ndrecën ishte pa vlerë juridike. Akti i MAS për Plarent Ndrecën,

No Pic available
  • 2017-06-20

Veliaj: Çdo votë për Edi Ramën, është një votë për vazhdimin e punëve në Tiranë

Në analizën e punës dy vjeçare të Bashkisë së Tiranës në Njësinë Nr. 2, kryebashkiaku Erion Veliaj u kërkoi qytetarëve që në këto katër vite të mbështesin masivisht Edi Ramën për një mandat të dytë qeverisës, si një mundësi për më shumë punë, çerdhe, kopshte shkolla d

Veliaj: Çdo votë për Edi Ramën, është për vazhdimin e punëve në Tiranë
  • 2017-06-20

Veliaj: Çdo votë për Edi Ramën, është për vazhdimin e punëve në Tiranë

Në analizën e punës dy vjeçare të Bashkisë së Tiranës në Njësinë Nr. 2, kryebashkiaku Erion Veliaj u kërkoi qytetarëve që në këto katër vite të mbështesin masivisht Edi Ramën për një mandat të dytë qeverisës, si një mundësi për më shumë punë, çerdhe, kopshte shkolla d

No Pic available
  • 2017-06-20

Dëshmitarja e Jehovait tenton të vetëvritet, babai zbardh mesazhet në telefon

bardhet dëshmia e babait të studentes që tentoi ti jepte fund jetës duke prerë damarët. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Durrësit dhe bëhet fjalë për një vajzë 24 vjeçe. Familjarët e saj hedhin dyshime mbi dy misionare të Jehovait në qytetin bregdetar, që mund të kenë ndikuar në

No Pic available
  • 2017-06-20

LSI kërkon kontroll mendor për Edi Ramën, e padit në Prokurori

Lëvizja Socialiste për Integrim ka paditur në Prokurori Kryeministrin Edi Rama, pasi sipas saj ai shkeli ligjin kur ftoi policinë të marrë vota për PS Në një njoftim për mediat, thuhet se thirrjet e Ramës për policinë e shtetit përbëjnë ngjarjen më të rëndë të thyerjes së ligji

LSI: Rilindja dhe aneksi i saj pengojnë zgjedhjet në Dropull
  • 2017-06-20

LSI: Rilindja dhe aneksi i saj pengojnë zgjedhjet në Dropull

Lëvizja Socialiste për Integrim ka denoncuar vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, e cila ka vendosur që të zhvendosë KZAZ-në 80-të në Dropull, dhe ta kalojë atë në Grapsh. Në një konferencë për shtyp, nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, e cilësoi këtë vendim të KQZ-së, si