Rezultate te kerkimit per termin: +Akti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.723Z

Akti normativ per pallatet

Akti normativ per pallatet E hene 25 Shkurt 2013 1638 Akti normativ per pallatet 253 pallate ne Tirane te cilat kane shkelje te rregullave te lejeve te ndertimit do te perfitojne nga akti normativ i nxjerre se fundmi nga qeveria nderkohe qe nuk dihet numri i sakte i perfituesve ne te gjithe Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.838Z

Akti normativ per ldquoNepunesinrdquo

Gati dy muaj pas dorëzimit të padisë së Partisë Demokratike, që kërkoi pezullimin dhe shfuqizimin e Aktit Normativ, që shtyn me 6 muaj hyrjen në fuqi të ligjit për Nëpunësin Civil, Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin e saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.046Z

Miratohet akti normativ për buxhetin 2013

Kuvendi ka shqyrtuar dhe miratuar gjatë seancës plenare edhe Aktin Normativ Për disa ndryshime në ligjin nr.119/2012, Për buxhetin e vitit 2013, të ndryshuar. Akti normativ parashikon një shtesë fondesh prej 4.9 miliardë lekësh, nga të cilat Ministrisë së Mirëqënies Sociale dhe Ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.651Z

Privatizimet. Opozita: Akti-Normativ, për arsye korruptive

  Malaj: Akti-Normativ miratohet vetëm për raste emergjence, ose kur ai është i nevojshëm Akti-Normativ i miratuar nga qeveria në mbledhjen e një jave më parë, është kundërshtuar nga opozita në Komisionin parlamentar të Ekonomisë. “Akti-Normativ i qeverisë nxirret ne k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.456Z

Ushtaraket miratohet Akti Normativ per pensionet

Maxhoranca miratoi ne oret e para te dites se djeshme Aktin Normativ per pensionet suplementare te ushtarakeve i cili parashikon nje modul te ri te perllogaritjes se perfitimeve te tyre. Akti ka kaluar ne votim rreth ores 03.00 te dites se djeshme nderkohe qe ai u kundershtua deri ne fund nga ush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Miratohet akti normativ për buxhetin

Komisioni i Ekonomis ka miratuar sot aktin normativ pr buxhetin e vitit 2009 t propozuar nga Ministria e Financave. Akti normativ ka si qllim rialokimin e fondeve t paprdorura deri n fund t vitit 2009, plus pjesn t pa vn n pun nga fondi kontigjencs, me qllim ruajtjen e defiitit buxhetor. Ministria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.061Z

Akti i Tolerances sfidon politiken ja teksti

Te tjera rreth shkrimit PDF Akti i Tolerances Presidenti Topi Politika ka detyrim tolerancen TIRANE- Qindra qytetar intelektuale dhe politikane dhe perfaqesues te komuniteteve fetare te rinj e te reja kane firmosur dje Aktin e Tolerances. Akti i Tolerances do te dorezohet ne ditet ne v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama