Rezultate te kerkimit per termin: +Aktit

Total: 6336
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.223Z

Misteri i aktit të pavarësisë

Share Kopja e aktit te pavaresise Shqipëria mbush 99 vjet pavarësi këtë 28 nëntor, por dokumentin origjinal me të cilin u zyrtarizua ky akt ne ende nuk e kemi! Madje, nuk kemi as fotografi nga çasti i firmave atë dite në Vlorë! Nevila Nika, drejtuese e Arkivit të S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.026Z

Nëpunësi civil, Bashkim Dedjavotoi pro aktit normativ

Të tjera rreth shkrimit VIDEO PDF- Vendimi i Kushtetueses Nëpunësi Civil, vendimi i Kushtetueses për shfuqizimin e aktit normativ Televizioni A1 Report TIRANE-   Gjykata Kushtetuese zbardhi sot vendimin e argumentuar pse e quajti antikushtetu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.100Z

Prokuroria i rikthehet aktit te qellimshem

Prokuroria e Pergjithshme vendos t'i jap prioritet pistes se aktit te qellimshem per dosjen "Gerdeci". Tragjedia qe kushtoi 26 jete njerezish ende nuk eshte zbardhur dhe grupi hetimor eshte perqendruar kryesisht ne mbledhjen e deshmive, verifikimin e shkresave apo urdhrave dhe analizat e kampioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.514Z

Rrezimi i aktit per Nepunesin Civil Kushtetuesja zbardh vendimin

Transmetuar me 05022014 - 1418 Lajme te lidhuraGjykata Kushtetuese rrezon aktin normativ per Nepunesin Civil-VENDIMI I PLOT PUBLICITET Tirane 5 shkurt 2014 NOAal- Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin e rrezimit te aktit normativ pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.803Z

Një sqarim për qëndrimin tim ndaj aktit normativ

Nga Gazmend Oketa Dje dhe sot media pranë qeverisë kanë spekuluar lidhur me votimin në seancën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë të aktit normativ që ka të bëjë me lirimin e banesave të pronarëve të ligjshëm. Deklaroj se gjithë sa janë thënë e shkruar nga këto m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.623Z

KQZ shtyn për nesër miratimin e projekt- aktit

TIRANË- Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shtyrë për nesër në orën 10:00 miratimin e projekt- aktit për zbatimin e vendimit të Kolegjit Zgjedhor për hapjen e të gjitha kutive dhe numërimin e fletëve të hedhura në kutinë e gabuar. Shtyrja erdhi pas këkrkesës së përfaqësuesit ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.844Z

Kushtetuesja rrëzon PD-në për pezullimin e aktit normativ për nëpunësit

Për dy orë e gjysmë, palët kanë shprehur qëndrimin e tyre mbi kushtetutshmërinë e vendimit Seanca - Gjykata Kushtetuese i kushtoi 2 orë e 30 minuta shqyrtimit të çështjes së paraqitur nga ana e PD-së për shfuqizimin e aktit normativ Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Partisë D

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama