Rezultate te kerkimit per termin: +Aktivistt

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.859Z

M vjen keq!

Kur para nj muaji (dat 03.05.2008), ktu n gazetn tuaj publikova shkrimin me titull Makiavelizmi alla-shqiptare dhe kritikova dukurin q m s shumti e shohim mes politikanve tan, at t ndrtimit t karriers politike mbi tollovi dhe ngatrresa, pr shkak t paaftsis s t prodhuarit dhe prdorimit n mnyr efektiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Makiavelizmi alla-shqiptare

Nuk mjafton diskutimi, as argumentet e as polemikat si i kan hije nj shoqrie pluraliste dhe me demokraci t konsoliduar, pr t treguar eprsin mbi tjetrin. Duhet tollovi, ngatrresa, afera, shpifje dhe zhurm e przier me er baruti. E dikurshmja, Oaza e paqes tashm sht kthyer n Oaz t sherrit. Sherri sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.477Z

Olimpiada, Michael Buble mban pishtarin

Pak or prpara fillimit zyrtar t Olimpiads Dimror n Vankuver t Kanadas, kngtari Michael Buble ka shoqruar pishtarin olimpik. Ai sht rrethuar nga njerzit n rrugt e qytetin e tij t lindjes, Burnaby, duke iathuajse t pamundur lvizjen. Pas tij pishtari olimpik do t drgohet n Vankuver nga Guvernatori i Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.648Z

Izrael, 19 aktivistt e anijes humanitare do largohen

11 pasagjerët dhe 8 anëtarët e ekuipazhit të anijes humanitare irlandeze “Rachel Corrie” të bllokuar nga ushtria izraelite të shtunën në mengjes, do të largohen nga Izraeli. Lajmin e bëri të ditur shërbimi i emigracionit. “Të gjithë personat që ndodheshin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Abuzimet seksuale problem n botn arabe

Abuzimi seksual i femrave n rrug, shkolla dhe vendet e puns n botn arabe po detyron ato q t mbulohen dhe q t mbylln n shtpi, kan deklaruar aktivistt n konferencn e par rajonale, n t ciln u trajtua kjo shtje e ndjeshme. Aktivist nga 17 shtete t rajonit u tubuan n Kajro, n konferencn dy-ditore, n t c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

A do t ndryshoj harta e Indis?

Harta e Indis ka gjasa q n t ardhmen t psoj ndryshime. Pakicat etnike dhe aktivistt n rajonet m t varfra t Indis po krkojn formimin e shteteve t tyre t pavarura, pas vendimit t papritur t qeveris s Indis javn e kaluar pr formimin e nj shteti t ri n jug t Indis. India tani po prballet me krkesa seri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.571Z

Zvicra me referendum t ri?

Liberalt n Zvicr po e shqyrtojn mundsin e organizimit t nj referendumi t ri, pr t shfuqizuar vendimin pr t ndaluar ndrtimin e minareve n Zvicr, kan njoftuar gazetat n Zvicr, n momentin kur udhheqsi i Libis, Muamar Gaddafi trhoqi vrejtjen se ky vendim i zviceranve shkon n favor t terroristve. Club H

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama