Rezultate te kerkimit per termin: +Aktivistja

Meta: total 439 / total_found 439 / time 0.000 / keyword[0] aktivistja / docs[0] 439 / hits[0] 529 /
Blerta tregon arsyet pse goditi me vezë të prishura Vlora Çitakun
  • 2017-05-18

Blerta tregon arsyet pse goditi me vezë të prishura Vlora Çitakun

Blerta Avdili është aktivistja e “Vetëvendosjes” e cila gjatë një ligjërate në Universitetin e Denverit, në Kolorado, në ShBA sulmoi me vezë ambasadorën e Kosovës në Amerikë Vlora Çitaku. Përmes një postimi në facebook ajo tregon arsyen përse e ndërmori këtë veprim.

No Pic available
  • 2017-05-18

Vlora Çitaku tregon si u sulmua me vezë në Amerikë/ VIDEO

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku është sulmuar me vezë nga një aktiviste e Vetëvendosjes gjatë një ligjërate para studentëve për situatën në Kosovë dhe në Ballkan. Përveç vezëve aktivistja në fjalë ne drejtim të ambasadores ka drejtuar akuza duke e quajtur kriminele

No Pic available
  • 2017-05-11

LGBTI shmang përplasjen me protestën e opozitës, ndryshon itinerarin

Nën moton Koha e premtimeve skadoi, komuniteti  LGBTI do të marshojë 45 minuta në 13 maj. Organizatorët kanë ndryshuar itinerarin me qëllim mospërfshirjen me çadrën e opozitës të ngritur në bulevard. Aktivistja Xheni Karaj ka sqaruar për Ora News se ky komunitet ka marrë garanci

Përleshje gjatë takimit elektoral të Le Pen, sulmohet deputeti
  • 2017-04-18

Përleshje gjatë takimit elektoral të Le Pen, sulmohet deputeti

Takimi i fundit elektoral i kandidates për Presidente të Frontit Nacional, Marinë Le Pen në Paris është shoqëruar me incidente. Tre episode dhune u regjistruan gjatë eventit, ndërsa nuk kanë munguar fyerjet, hedhja e objekteve dhe kokteil molotovi. Fillimisht deputeti dhe zyrtari i lartë

No Pic available
  • 2017-03-10

Kandiq: Me trenin, Serbia tregoi se nuk do përmirësim të marrëdhënieve me fqinjët

Drejtoresha e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka thënë se drejtësia për të vrarët gjatë luftërave në shtetet e ish-Jugosllavisë nuk po gjen vend.   Kandiq madje thotë se drejtësia për krimet e luftës më së shumti ka dështuar në Serbi, pavarësisht se atje

No Pic available
  • 2017-03-08

Beteja e grave, njihuni me vajzën që punon 6 vjet si kamariere

Në këtë 8 Mars, gratë perballen me sfida si papunësia, dhuna dhe mungesa e mekanizmave për integrimin e plotë të saj. Aktivistët thonë se në dekadat post-komuniste janë fituar beteja si përmirësime të kuadrit ligjor, por jo beteja që e bëjnë gruan të ndihet e sigurtë. Por mes kë

No Pic available
  • 2017-03-08

Beteja e grave, njihuni me vajzën që punon prej 6 vitesh si kamariere

Në këtë 8 Mars, gratë perballen me sfida si papunësia, dhuna dhe mungesa e mekanizmave për integrimin e plotë të saj. Aktivistët thonë se në dekadat post-komuniste janë fituar beteja si përmirësime të kuadrit ligjor, por jo beteja që e bëjnë gruan të ndihet e sigurtë. Por mes kë