Rezultate te kerkimit per termin: +Aktivitete

Meta: total 1000 / total_found 12996 / time 0.006 / keyword[0] aktivitete / docs[0] 12996 / hits[0] 15780 /
6 gjërat që ndodhin në trupin tuaj kur merrni vitamina
  • 2017-06-25

6 gjërat që ndodhin në trupin tuaj kur merrni vitamina

Ka shumë aktivitete dhe procese pune kur bëhet fjalë për të qenë i shëndetshëm. Stërvitja, të ngrënit të shëndetshëm dhe fjetja mjaftueshëm. Por ka disa gjëra të vogla në dukje që duhet të mendoni siç është marrja e vitaminave. Nëse gjeni vitaminat e përshtatshme, ju do të

No Pic available
  • 2017-06-24

Parkingu nëntokësor nesër falas për myslimanët

Me rastin e Fiter Bajramit, nesër nga ora 5-7 në mëngjes, parkingu nëntokësor tek sheshi “Skënderbej” do të jetë falas për besimtarët myslimanë të cilët do të kenë mundësinë të falen aty. Bashkia e Tiranës njoftimi për vendimin si dhe masat që në bashkëpunim me Kom

No Pic available
  • 2017-06-24

Fiter Bajrami, besimtarët do të falen për herë të parë në sheshin e ri Skënderbej

Veliaj: Bashkia ka marrë të gjitha masat; Parkingu nëntokësor falas për besimtarët myslimanë nga ora 5-7 në mëngjes Për herë të parë, me rastin e Fiter Bajramit, sheshi Skënderbej do të shërbejë si një hapësirë dinjitoze për besimtarët myslimanë të cilët nesër do të kenë

No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

No Pic available
  • 2017-06-22

Zgjedhjet, Ministri Demiraj takim kokë më kokë me Voltana Ademin

Ministri i Brendshem Dritan Demiraj ka zhvilluar për më shumë se 30 minuta një takim kokë më kokë me kryetaren e bashkisë Shkodër Voltana Ademi. Në fokus të këtij takimi të mbyllur mësohet se kanë qenë zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të së dielës, ku është diskutuar

No Pic available
  • 2017-06-21

Incidente në fushatë, arrestohet polici, shkarkohet nga detyra gardisti

Dy ditë nga mbyllja e fushatës elektorale tensioni mes mbështetësve të partive është edhe më i lartë. Efektivë të gardës dhe policisë janë përfshirë në një konflikt në Dibër. Ndërkohë në Bërxull, pas një konflikti për çështje politike një person është plagosur me thik

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë
  • 2017-06-20

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë

Deklaratat publike të disa deputetëve se kanë dhënë qindra miliona lekë për aktivitete politike para që nuk janë pasqyruar në raportet periodike të partive politike në KQZ nuk janë hetuar kurrë nga agjencitë ligjzbatuese, të cilat sipas ekspertëve i shmangen qëllimisht këtyre ra