Rezultate te kerkimit per termin: +Aktivitetet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.169Z

'> Shkretohen aktivitetet në Tiranë

Kryeqyteti edhe këtë sezon turistik do te jete i shkrete për sa i përket aktiviteteve kulturore ne institucionet kryesore te artit. Te paktën, Teatri Kombëtar dhe ai i Operës dhe Baletit, nuk do te kenë asgjë për te shfaqur ne skene gjate muajit korrik deri ne pritje te gushtit kur do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.610Z

Meksika rifillon aktivitetet tregtare

Meksika po i rikthehet ngadale normalitetit pas perhapjes se shpejte te virusit te gripit te derrave.Ne vendin latinoamerikan sot kane rifilluar aktivitetet tregtare ndersa ne kontinentin e vjeter situata raportohet e qete.Gjithsesi OBSH fton te gjitha vendet te jene te kujdesshme pasi virusi qarkul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.898Z

Shtyhen aktivitetet kulturore

Bllokimi i fluturimeve ne Europe per shkak te rese vullkanike ka ndikuar edhe ne aktivitetet kulturore te parashikuara te ndodhin ne Tirane per diten nderkombetare te librit. Grupi i autoreve italiane dhe shqiptare qe jetojne dhe krijojne ne Itali qe duhet te vinte ne kryeqytetin shqiptar qe diten e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.053Z

Gushti pezullon aktivitetet për Nënë Terezën

Ka nisur me shume buje, muaj me pare shpallja e vitit te Nene Terezes por kalendari i publikuar me nje ceremoni te vecante duket se tani eshte mbuluar nga heshtja. Pushimet e veres kane stopuar koncertet, ekspozitat dhe gjithe aktivitetet kulturore qe ishin parashikuar se paku ato per muajin korrik.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.645Z

Skenderaj, xhamia vijon aktivitetet

Me gjithe kritikat per aktivitetet qe bien ne kundershtim me fene islame, xhamia e komunes Skenderaj ne Kosove punoi edhe te henen. Policia nuk mundi ta zbatoje vendimin per mbylljen e saj. “Qeveria dhe policia nuk kane kompetenca per mbylljen e xhamise. Kompetenca per mbylljen e x

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

SHBA bllokon aktivitetet e Diverolit

Departamenti Amerikan i Shtetit ka bllokuar eksportin e armve t kompanis AEY, t drejtuar nga Efraim Diveroli. Ndrsa blerjet e municioneve t firms q prfaqsone 22-vjeari jan nn hetim criminal, Uashingtoni ka vendour t bllokoj t gjitha kontratat dhe aktivitetet e firms. Lajmin e bent ditur presti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.113Z

Peshengritja pezullohet nga aktivitetet nderkombetare

0 brbr SSSAbrASS brbrPeshengritja shqiptare eshte pezulluar nga te gjithe aktivitetet nderkombetare per 1 vit Lajmin e konfirmon vete sekretari i Federates Shqiptare te Peshengritjes Agron Haxhihysenibrbr brbrRastet e dopingut kane sjelle ne zyrta e federates nje gjobe 45 mije euro qe duhet paguar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama