Rezultate te kerkimit per termin: +Aktiviteti

Meta: total 1000 / total_found 16097 / time 0.007 / keyword[0] aktiviteti / docs[0] 16097 / hits[0] 19494 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Si trajnohen në timon agjentët e Shërbimit Sekret amerikan
  • 2019-04-08

Si trajnohen në timon agjentët e Shërbimit Sekret amerikan

Të mbrosh Presidentin e Shteteve të Bashkuara është një punë shumë komplekse. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Steve Herman, çdo agjenti të Shërbimit Sekret i duhet të kalojë një trajnim të posaçëm për ngarjen e makinës, në qendrën e trajnimit në Laurel, të

Kryebashkiakja e LSI-së bëhet nënë, Rama mesazh thumbues: Pas 30 qershorit do i krijojmë
  • 2019-04-02

Kryebashkiakja e LSI-së bëhet nënë, Rama mesazh thumbues: Pas 30 qershorit do i krijojmë

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Rrajcë, në kuadër të një aktiviteti për furnizimin me ujë. Në këtë takim mungoi kryetarja e Bashkisë Miranda Rira, e cila është nga radhët e LSI-së. Ajo është bërë nënë pak ditë më parë dhe nuk ka marrë pjesë në këtë akvitet lokal sot

Marrëzia vazhdon, këto janë pikat ku bastet luhen ende (FOTO)
  • 2019-04-02

Marrëzia vazhdon, këto janë pikat ku bastet luhen ende (FOTO)

Prej datës 1 janar të këtij viti, në territorin e Shqipërisë nuk duhet të lejohet aktiviteti i asnjë pike të lojërave të fatit dhe as reklamimi i tyre. Kjo parashikohet në ligjin që qeveria Rama votoi në Kuvend në fund të vitit 2018, por duket se në Shqipëri epoka e basteve nuk

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet ftohtë në Qytetin Studenti (FOTO)
  • 2019-04-01

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet ftohtë në Qytetin Studenti (FOTO)

Edi, gëzuar 1 Prillin. Ishte kjo një nga pankartat që dhjetëra të rinj protestues mbanin në duar, teksa e kanë pritur ftohtë kryeministrin Edi Rama ditën e sotme në sallën Iliria në Qytetin Studenti. Shefi i qeverisë shkoi për të prezantuar BiblioteknDixhitale e cila do tu shërbejë

Sportet më të mira për të luftuar celulitin (Foto)
  • 2019-03-30

Sportet më të mira për të luftuar celulitin (Foto)

Jo të gjitha aktivitetet fizike janë po aq të efektshme për të luftuar celulitin: le të shohim se cilat janë ato më të mirat Pranvera është sezoni i vitit kur lufta kundër mbështetësve të urryer të celulitit nuk bëhet çerekfilli, duke pasur parasysh testin e kostos fatale: tani e d

Para ruse për ARMO-n?!
  • 2019-03-29

Para ruse për ARMO-n?!

Në tetor të vitit 2016, Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave bllokoi një transfertë të dyshimtë prej 13 milionë eurosh nga firma Gunvor, për kompaninë Tosk Energji. Gunvor, në atë kohë figuronte në listën e zezë në SHBA, pasi dyshohej se një pjesë e aksioneve zotëroh