Rezultate te kerkimit per termin: +Aktiviteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.038Z

Aktiviteti fizik luftondepresionin

LISBONË– Rezultatet e studimit më të ri të shkencëtarëve portugezë sugjerojnë se aktiviteti fizik i përditshëm është shumë herë më efikas sesa ilaçet në luftën kundër depresionit.Studimi, të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.952Z

Aktiviteti fizik përgjysmon rrezikun nga Alzheimer

Studimi – Mes harxhimit të energjive dhe rritjes së vëllimit të trurit është gjetur një lidhje interesante. Disa universitete ndërkombëtare kanë zbuluar se bërja e ushtrimeve fizike përgjysmon rrezikun nga Alzheimeri. Kjo do të thotë se parandalimi i kësaj sëmundjeje ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.049Z

Aktiviteti fizik përmirëson jetën seksuale

Nga Express më 23 qershor 2011 në ora 21:00 Sa më shumë aktivë të jeni, aq më shumë shtohet dëshira për të bërë dashuri. Aktiviteti fizik sjell marrëdhënie më të mira në shtrat dhe ky rezultat vjen nga Shoqata Italiane e Andrologëve, që nuk resht së sensibilizuari popullsin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.338Z

Çfarë është aktiviteti fizik dhe format e tij

Aktivitet fizik është çdo lëvizje trupore e prodhuar nga muskujt skeletorë, që kërkon shpenzime të energjisë. Pjesë e aktivitetit fizik janë: aktiviteti fizik i moderuar, aktiviteti fizik intensiv dhe ushtrimet. Aktiviteti fizik i moderuar është aktiviteti fizik që shkakton shtim të f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.736Z

Aktiviteti, arkitektura italiane në ndërtimet e Gjirokastrës

Gjirokastër, 9 qershor, NOA - Arkitektura italiane e viteve 900 në Qendrën Historike të Gjirokastrës është aktiviteti i cili do të zhvillohet në qytetin jugor, me iniciativën e Bashkisë dhe ambasadës italiane në vendin tonë. Sipas të dhënave që jepen për agjencinë e Lajmeve NOA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.750Z

Aktiviteti fizik e bën trurin më të shëndetshëm

Mjekësi – Aktiviteti i rregullt fizik është çelësi për të pasur një trup të shëndetshëm dhe për të shmangur sëmundjet e ndryshme. Ndërsa koha kalon, fiziku juaj nis ta ulë rendimentin. Por një trup i plogësht, bën që edhe truri ta humbë funksionalitetin e tij për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.827Z

Vlorë, pezullohet aktiviteti i një kazinoje

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve se bashku me drejtorine rajonale Vlore dhe forcat e rendit kane pezulluar aktivitetin e nje biznesi lojrash fati qe nuk ishte i licensuar per ushtrimin e ketij aktiviteti. Ambientet e ketij biznesi bashke me makinerite elektronike jane bllokuar nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama