Rezultate te kerkimit per termin: +Aktoret +Enver +Petrovci

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.952Z

Enver Petrovci: Ali Pashe Tepelena, roli kontradiktor qe e kam peng Izaura Ndoj

Rolet dhe mosha e kane bere te jete nje nder emrat e spikatur te kinematografise shqiptare. Ky eshte aktori Enver Petrovci, i cili ndan me ne disa momente mbi pjesemarrjen ne Festivalin e Filmit Shqiptare qe po realizohet gjate ketyre diteve ne Tirane. Ne nje interviste me "Koha Jone", Enver Petrovc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.765Z

Heshtje premiera e pare ne Teatrin Kombetar te Prishtines

Prishtine 31 tetor NOA Milena Selimi - Sonte ne Teatrin Kombetar te Prishtines eshte premiera e shfaqjes Heshtje e autori Refet Abazi me regji te Arta Kallabes. Luajne aktoret e mirenjohur Xhevdet Jashari Yllka Gashi un Lajci Igballe Qena Bislim Mucaj Leonora Mehmet Enver Petrovci Donat Qosj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.468Z

Art ne TK

Ne sallen e madhe te Teatrit Kombetar vijon sonte ora 19.00 shfaqja e komedise Arte shkruar nga Yasmina Reza me regji te Fatos Haxhirajt. Me aktoret Enver Petrovci Artan Imami Bujar Asqeriu. Miqesia e tre shokeve peson krisje kur njeri nga ata Serxhi blen nje pikture te shtrenjte dhe Marku i perbu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.076Z

Teatri i Kosoves ne Tirane me dy shfaqje

Dy shfaqje nga Teatri Kombetar i Kosoves vijne kete fundjave ne Teatrin Kombetar ne Tirane. Drama Heshtja e shkruar nga Refet Abazi me regji te Arta Kallabes shfaqet neser ora 19.00. Me aktoret Xhevdet Jashari Yllka Gashi un Lajci Igballe Qena Bislim Mucaj Leonora Mehmeti Enver Petrovci Donat Qosja.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.912Z

Azem Shkreli kur shkroi skenarin e Kryeziut ne 79-n

E merkura e Arkivit Shqiptar te Filmit sot projekton filmin artistik te Ekrem Kryeziut Kur pranvera vonohet produksion i vitit 1979 ne Kosove. Kur pranvera vonohet ishte nje seri televizive dhe film per kinema qe trajton Luften Nacionalclirimtare te partizaneve te Kosoves gjate Luftes se Dyte Boter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.910Z

Nga Kosova me 1979

Kinemaja e se merkures ne Arkivin Qendror Shteteror te Filmit shfaq sot ora 12.00 filmin Kur pranvera vonohet te regjisorit nga Kosova Ekrem Kryeziu. Prodhimi i studios Kosovafilm i vitit 1979 ishte nje seri televizive dhe film per kinema qe trajton Luften Nacionale lirimtare te partizaneve te Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.157Z

"Daja Vanja" e Cehovit mes tri shteteve

"Daja Vanja" gjendet i ndare mes tre shteteve! I pari projejt regjisorial i cili ngjit ne skene aktore nga Tirana, Prishtina e Shkupi do te shfaqet sot ne mbremje ne skenen e vogel te Teatrit Kombetar, duke pushtuar skenen shqiptare me pjesen Cehoviane. Keshtu, per te disaten here, Cehov zbret ne nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama