Rezultate te kerkimit per termin: +Aktori +Mirush +Kabashi

Meta: total 167 / total_found 167 / time 0.000 / keyword[0] aktori / docs[0] 9228 / hits[0] 14393 / keyword[1] mirush / docs[1] 530 / hits[1] 813 / keyword[2] kabashi / docs[2] 1405 / hits[2] 2505 /
NOA Interviste me artistin e mirenjohur Mirush Kabashi
  • 2016-09-05

NOA Interviste me artistin e mirenjohur Mirush Kabashi

Transmetuar me 05092016 - 0042 br br Intervistoi Aulona Kadillari NOAalbr br Tani shqiptaret mund te krenohen kane mes tyre nje shenjtore Nene Tereza ose tani mund ti therrasim Shen Tereza ka bere qe e gjitha bota per gati dy ore te kete syte nga Vatik

NOA Interviste Mirush Kabashi mes Sokratit dhe Nene Terezes
  • 2016-09-05

NOA Interviste Mirush Kabashi mes Sokratit dhe Nene Terezes

Transmetuar me 04092016 - 1943 Tani shqiptaret mund te krenohen kane mes tyre nje shenjtore Nene Tereza ose tani mund ti therrasim Shen Tereza ka bere qe e gjitha bota per gati dy ore te kete syte nga Vatikani ku Papa Francesku shenjteroi humanisten shqipta

Ja se cfare i shkruan Albert Einstein se bijes ne nje leter te lene 60 vite me pare
  • 2016-06-15

Ja se cfare i shkruan Albert Einstein se bijes ne nje leter te lene 60 vite me pare

brbr60 vite me pare shkencetari i madh Albert Einstein i le nje leter se bijes Aktori i madh Mirush Kabashi sjell nje pasazh nga kjo leter permes nje interpretimi live ne studio Ja se cfare i shkruan ai nder te tjera ne tebrbr br

No Pic available
  • 2016-03-19

Schmitt interpreton zotin Ibrahim në Tiranë

Aktiviteti Shkrimtari  dhe dramaturgu i njohur francez, Eric-Emmanuel Schmitt, do të jetë në Tiranë  më 23 mars për të prezantuar veprën e tij në shqip Odiseja nga Bagdadi (botimet Toena).Për Veprën e Schmitt-it do të referojë shkrimtari Ylljet Aliçkaj. Ndërsa aktori Kristian Korove

Dessins en liberté, ekspozitë-homazh lirisë së shtypit
  • 2016-03-17

Dessins en liberté, ekspozitë-homazh lirisë së shtypit

"Dessins en liberté"- "Vizatim i lirë", kështu titullohet ekspozita që do të hapë edicionin e radhës së Pranverës Frankofone. Një homazh për shtypin dhe fjalën e lirë, pas goditjes që ai pësoi një vit më parë në Paris. Pas sulmeve terroriste kundër gazetës satirike "Charlie Heb

UET ringjall kritikën shqipe, letra nga Parisi e Kadaresë
  • 2016-01-29

UET ringjall kritikën shqipe, letra nga Parisi e Kadaresë

"Dita Kadare në UET" shënoi me disa aktivitete me rastin e datëlindjes së shkrimtarit të madh Me rastin e 80 vjetorit të shkrimtarit të madh, Ismail Kadare, Universiteti Europian i Tiranës organizoi dje "Ditën e Kadaresë në UET" që shënoi prezantimin e Qendrës së Studimeve të Letë

Promovohet përmbledhja e krijmtarisë së Atjon Zhitit
  • 2015-09-01

Promovohet përmbledhja e krijmtarisë së Atjon Zhitit

TIRANE, 31 Gusht/ATSH/- Në një libër prej 230 faqesh me titull "Për atë që dua(m)", është përmbledhur e gjithë veprimtaria e 19vjecari Atjon Zhiti i cili u nda nga jeta pak muaj më parë.Një ditë më parë u promovua testamenti i tij në një aktivitet në ambientet e Universitetit Evro