Rezultate te kerkimit per termin: +Aktori

Total: 9850
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.751Z

Rikthehet aktori Sylvester Stallone!

Aktori legjendar i filmave aksion, Sylvester Stallone do të ripërsërisë rolin e tij të famshëm Rocky Balboa në filmin spin-off Creed. Aktori dhe producenti do të bashkëpunojë me regjisorin Ryan Coogler ndërsa në film do të paraqitet aktori Michael B. Jordan, i cili do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.196Z

Shuhet aktori Sotiraq Cili

Regjisori dhe aktori Sotiraq Cili është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga Teatri i Korçës ku Cili zhvilloi pjesën më të madhe të karrierës së tij. Sotiraq Cili lindi në Korçë më 15 mars 1942. Ai është i njohur dhe për interpretimet në kinematografi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.883Z

Tërhiqet aktori Jack Nicholson

Aktori Jack Nicholson,një nga më të dashurit në botën e Hollivudit do të tërhiqet nga bota e kinematografisë. Shkak duket të jenë problemet e tij serioze me memorien. Sipas rrjetit Radar Online,aktori është tashmë 76-vjeç dhe kjo e bën atë që të kujtojë me vonesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.557Z

Vdes aktori Dennis Farina

Dennis Farina, ish polic i Çikagos i cili uniformën e tij e ndërroj me rolin legjendar të policit në televizion, ka vdekur sot në një spital në Arizona. Farina ka vdekur si pasojë e mpiksies së gjakut në mushkëri, ka njoftuar publicistja e tij, Lori de Val. Aktori vdiq n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.736Z

Prangoset aktori Charlie Sheen

Aktori amerikan Charlie Sheen u arrestua diten e premte ne Kolorado nen akuzen e dhunes ndaj te afermve. Aktori 44 vjecar u ndalua pas denoncimit prej nje te afermi ne qytezen Aspen. Autoritetet nuk publikojne emrin e denoncuesit, por shtojne se viktima e Sheen nuk ka patur nevoje per t&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.021Z

Aksidentohet aktori Harrison Ford

0 brbr SSSAbrASS brbrAktori hollivudian Harrison Ford eshte  plagosur ne nje aksident ajror Avioni i vogel nje-vendesh me helike me te cilin ai po udhetonte ra ne nje fushe golfibrbr brbrNgjarja ndodhi rreth mesnates me oren lokale te Europes qendrore Sipas hetimeve paraprake motori ka pesuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.391Z

“Aktori në kuti” me katër çmime

Shtëpia teatrore filmike AKT, pas sukseseve tjera ndër vite, këto ditë, me njërën nga shfaqjet e saj, u shpërblye në një Festival Ndërkombëtar. Është ky Festivali Ndërkombëtar i Monopërformansave “ One-Aktor Plays”- “BGMOT” 2010 në Gabrovo të Bullgarisë, i cili shpërbleu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama