Rezultate te kerkimit per termin: +Aktualisht +Sela

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.001 / keyword[0] aktualisht / docs[0] 78854 / hits[0] 93425 / keyword[1] sela / docs[1] 731 / hits[1] 1359 /
No Pic available
  • 2017-12-20

ALEANCA PËR SHQIPTARËT SHQYRTON POZICIONIN NË QEVERI

Shumica parlamentare mund të prishet, nëse Aleanca për Shqiptarët që ka dy deputetë, largohet nga Qeveria e Maqedonisë edhe pse nga Lidhja Socialdemokrate (LSDM) thonë se në rast të largimit të partisë që drejtohet nga Ziadin Sela, ajo do të sigurojë mbështetje të re, duke aluduar e

No Pic available
  • 2017-11-20

Vrasësi shqiptar, biznesmen në Britani

Një shqiptar i dënuar për vrasje që u arratis nga burgu, tashmë ndodhet në Britani dhe fiton 40 mijë paund si pronar lavazhi. Selami Çokaj, shkoi në Britani në vitin 1999, por u dëbua pas 10 vjetësh sepse u zbulua se ishte i dënuar me 20 vjet heqje lirie për vrasje. Por ai kishte bër

Evakuohen deputetët nga Kuvendi i pushtuar nga protestuesit
  • 2017-04-28

Evakuohen deputetët nga Kuvendi i pushtuar nga protestuesit

Ora 00: 05 ( 28 prill 2017) Evakuohen të gjithë deputetët dhe gazetarët nga godina e Kuvendit maqedonas e cila u pushtua nga protestues të dhunshëm, dhe disa me maska menjëherë pas zgjedhjes së Talat Xhaferit, nga shumica e re parlamentare për kryetar të kuvendit. Xhaferi nuk nj

No Pic available
  • 2017-02-07

Investigimi/ Kozmetika që po shkatërron jetën e grave shqiptare

Sallonet e bukurisë në Shqipëri, që nuk kanë ekspertizë dhe mbikëqyrje mjekësore, janë duke ofruar shërbime kozmetike të rrezikshme. Të parregulluara ligjërisht dhe me vakum ligjor, ato po alarmojnë mjekët profesionistë, sipas një artikulli të përbashkët të EurActiv.com me AFP.

Industria e rrezikshme e kozmetikës shqiptare, zbulohen pasojat fatale te pacientët
  • 2017-02-07

Industria e rrezikshme e kozmetikës shqiptare, zbulohen pasojat fatale te pacientët

Sallonet e bukurisë në Shqipëri që nuk kanë ekspertizë dhe mbikëqyrje mjekësore janë duke ofruar shërbime kozmetike të rrezikshme. Të parregulluara ligjërisht dhe me vakum ligjor ato po alarmojnë mjekët profesionistë, sipas një artikulli të përbashkët të EurActiv.com me AFP.

No Pic available
  • 2016-09-09

Të gjithë meritojnë një shans

Algjeriani Ramzi Lazali ka një kompani të suksesshme ndërtimi. Ai tashmë ka takuar edhe shqiptarin Denison Sela, i cili ishte pak para dëbimit, por tani punon në kompaninë e algjerianit. Refugjatët kanë histori shumë interesante. Disa për fat të mirë kanë realizuar ëndrrat e tyre, e p

Inxhinjeri algjerian punëson shqiptarin që po dëbohej nga Gjermania
  • 2016-09-09

Inxhinjeri algjerian punëson shqiptarin që po dëbohej nga Gjermania

Algjeriani Ramzi Lazali ka një kompani të suksesshme ndërtimi. Ai tashmë ka takuar edhe shqiptarin Denison Sela, i cili ishte pak para dëbimit, por tani punon në kompaninë e algjerianit Refugjatët kanë histori shumë interesante. Disa për fat të mirë kanë realizuar ëndrrat e tyre, e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama