Rezultate te kerkimit per termin: +Aktualisht

Meta: total 1000 / total_found 76705 / time 0.030 / keyword[0] aktualisht / docs[0] 76705 / hits[0] 90998 /
Incident në Vlorë, eksponenti i LSI godet me grusht komisionerin e PS
  • 2017-06-26

Incident në Vlorë, eksponenti i LSI godet me grusht komisionerin e PS

Momenti i mbylljes së votimit dhe marrja në dorëzim e kutive të votimit në Vlorë është shoqëruar me një incident gjatë mbrëmjes së sotme. Në një nga KZAZ e Vlorës ka pasur një përplasje fizike mes simpatizantëve të LSI dhe komisionerëve të PD. Bëhet me dije se Moisi Meminaj, i

No Pic available
  • 2017-06-26

OKB jep alarmin për epideminë e kolerës në Jemen

Arabia Saudite ka dhuruar 66.7 milionë dollarë për të mbështetur përpjekjet e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të luftuar kolerën në Jemen. Stephen OBrien, Nënsekretari i Përgjithshëm i OKB-së për Çështje Humanitare tha dje se mendohet se numri i të infe

Në Qarkun Korçë: Mbyllet numërimi në Pustec e Kolonjë, vijon tek të tjerat
  • 2017-06-26

Në Qarkun Korçë: Mbyllet numërimi në Pustec e Kolonjë, vijon tek të tjerat

Mbyllet numërimi në bashkinë Pustec të Korçës. E para renditet LSI me pas PS, PD.  Ky eshte rezultati i pasqyruar ne faqen zyrtare te KQZ-se  Ndërkohë Kolonjën e merr PS. Eshtë mbyllur numërimi ne 34 QV. Rezultatet jane si me poshte    Vijon numërimi në KZAZK 

No Pic available
  • 2017-06-25

Llalla konfirmon: Autorët e plagosjes në Shëngjin ata që denoncoi Meta

Kryeprokurori Adriatik Llalla e cilësoi incidentin e Shëngjinit një ngjarje të rëndë. Duke folur nga Shkodra, Llalla konfirmoi se autorët e plagosjes me armë të aktivistit të LSI-së janë të njëjtët që denoncoi Presidenti i zgjedhur Meta nga Lezha. Llalla: Ngjarja e Lezhës është ng

No Pic available
  • 2017-06-25

Nënkryetarja e KZAZ në Cërrik kërcënohet nga votuesi, ndërhyn policia

Votimi në Qendrën e Votimit në fshati Shalës të Cërrikut është ndërprerë për disa minuta. Shkak është bërë një incident jashtë qendrës së votimit. Policia raporton se nënkryetarja e KZAZ-së nr.46 shtetasja M.M. ishte thirrur për një çështje pune nga Komisioni i Qendrës së

Jemen, OKB-ja jep alarmin për epidemi kolere
  • 2017-06-25

Jemen, OKB-ja jep alarmin për epidemi kolere

Mendohet se numri i të infektuarve me kolerë në Jemen ti ketë kaluar 200 mijë vetë këtë javë, kjo sipas Stephen OBrien, nënsekretari i përgjithshëm i OKB-së për çështjet humanitare. Është epidemia më e rëndë e kolerës aktualisht në botë, duke regjistruar mesatarisht 5000 ras

No Pic available
  • 2017-06-24

Një shqiptar i arrestuar për vrasjen e një 22 vjeçari në Itali

Një shqiptar akuzohet për vrasjen e një 22 vjeçari të komunitetit rom në  Alba Adriatica, provincë e Teramos të martën e 20 qershorit 2017. Mediat italiane shkruajnë se sherri mes Fitim Koldashit dhe Manuel Spinelli ka ndodhur për shkak të një vajze.   I riu rom po dilte nga n