Rezultate te kerkimit per termin: +Akuarelit

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] akuarelit / docs[0] 58 / hits[0] 154 /
Sot Dita e Verës, aktivitete dhe atmosferë festive në Tiranë e Elbasan
  • 2017-03-14

Sot Dita e Verës, aktivitete dhe atmosferë festive në Tiranë e Elbasan

Ashtu si është bërë traditë, edhe pse është një festë pagane dhe që e ka epiqendrën në Elbasan, Dita e Verës festohet sot në të gjithë Shqipërinë. Festime janë organizuar në Tiranë, ku Rama dhe Veliaj do të bëjnë inaugurimin e Pazarit të Ri. Aktivitetet në Tiranë fillojnë

Dita e Verës, mijëra qytetarë festojnë në rrugët e Tiranës 
  • 2017-03-14

Dita e Verës, mijëra qytetarë festojnë në rrugët e Tiranës 

Tirana u kthye sot në qendrën e festimeve të Ditës së Verës. Mijëra qytetarë të të gjitha moshave, të ardhur jo vetëm nga Tirana, por edhe rrethet, iu bashkuan aktiviteteve të shumta festive të organizuara nga ana e Bashkisë së Tiranës. Lojëra, argëtime, panairi i biznesit, karnav

Tirana feston Ditën e Verës, ja aktivitetet e bashkisë në kryeqytet
  • 2017-03-13

Tirana feston Ditën e Verës, ja aktivitetet e bashkisë në kryeqytet

Tirana do të festojë nesër më e bukur se kurrë, Ditën e Verës. Për këtë 14 Mars, Bashkia e Tiranës ka menduar një sërë aktivitetesh për të gjitha grupmoshat të shpërndara në gjashtë zona të ndryshme, të cilat do të nisin që në orët e para të ditës dhe do të përfundojnë

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD
  • 2017-03-13

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit, do të ketë stacionin e saj dhe në COD, me ekspozitë, demonstrime artistësh dhe shfaqje filmash. Bienalja e Dytë e Akuarelit, me gjeografi të pasur sallash e hapësirash në Tiranë, realizohet nga Shoqata Kulturore VIZart dhe IWS Albania. Fokusi

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen
  • 2017-03-13

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen

Tirana do të festojë nesër më e bukur se kurrë, Ditën e Verës. Për këtë 14 Mars, Bashkia e Tiranës ka menduar një sërë aktivitetesh për të gjitha grupmoshat të shpërndara në gjashtë zona të ndryshme, të cilat do të nisin që në orët e para të ditës dhe do të përfundo

No Pic available
  • 2017-03-12

Çelet në Tiranë Edicioni i Dytë i Bienales Ndërkombëtare të Akuarelit

Tirana mikpriti Edicion e Dytë të Biennales Ndërkombëtare të Akuarelit, ku për pesë ditë do të shfaqen punimet origjinale të rreth 400 artistëve të njohur nga 60 vende të botës. I pranishëm në ceremoninë e hapjes të Edicionit të dytë të Bienales Ndërkombëtare të Akuarelit në

Çelet në Tiranë edicioni i dytë i Biennales Ndërkombëtare të Akuarelit
  • 2017-03-12

Çelet në Tiranë edicioni i dytë i Biennales Ndërkombëtare të Akuarelit

Veliaj: Punë fantastike për ta kthyer Tiranën në një kryeqytet të artit botëror Tirana mikpriti Edicion e Dytë të Biennales Ndërkombëtare të Akuarelit, ku për pesë ditë do të shfaqen punimet origjinale të rreth 400 artistëve të njohur nga 60 vende të botës. I pranishëm në cer