Rezultate te kerkimit per termin: +Akuza

Meta: total 1000 / total_found 35190 / time 0.015 / keyword[0] akuza / docs[0] 35190 / hits[0] 44479 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Akuza për blerje vote, procedohet penalisht kryetarja e një partie politike në Delvinë

DELVINË-Policia ka filluar procedimin penal, bazuar në kallëzimin e bërë nga shtetësia B.M., kryetare e një subjekti politik, dega Delvinë, e cila ka deklaruar se: Më datë 25.06.2017, rreth orës 10:00, në qendren e votimit Nr. 4620 dhe 4620/1, pranë shkollës Xhelal Berberi Delvinë, n

No Pic available
  • 2017-06-26

A e cënon Presidencën përfshirja e Metës në zgjedhje? Flet Kukan

Europarlamentari, Eduard Kukan, ka komentuar përfshirjen e Presidentit të zgjedhur Ilir Meta në fushatën zgjedhore. I pyetur nëse kjo qasje e cënon detyrën e tij të ardhshme, Kukan dha një përgjigje diplomatike duke u shprehur se në vende të tjera Presidenti nuk është anëtar i ndonjë

No Pic available
  • 2017-06-25

PS: Provokimeve skandaloze të Presidentit Meta e LSI

Partia Socialiste ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të LSI për zgjedhjet. Në një deklaratë për mediat, Partia Socialiste e Shqiperise shpreh keqardhjen per sjelljen antiligjore te Presidentit te zgjedhur Ilir Meta, i cili sipas saj po shkel me te dyja kembet Kodin Zgjedhor qysh prej dites se

No Pic available
  • 2017-06-24

Sherri PS-LSI, tre qarqet ku pritet të ketë tension

Nëse deri më tani është folur gjerësisht për një fushatë elektorale të qetë siç nuk është parë kurrë më parë në Shqipëri, kjo ka pak gjasa të ndodhë ditën e zgjedhjeve e më pas kur të nisë numërimi i votave. Pritshmëritë janë që të shtohet përplasja mes PS-së dhe LSI

No Pic available
  • 2017-06-24

Këngëtarja akuzohet për dhunim të prostitutave

Reperja gjermane, Schwesta Ewa është liruar nga akuza për detyrim të fansave që të merren me prostitucion, por tani akuzohet për dhunim të prostitutave. 32-vjecarja u akuzua para dy vitesh se kishte dhënë këshilla të tilla, por gjykata nuk arriti të gjejë prova për këtë prandaj u li

No Pic available
  • 2017-06-23

Shpërthimi në zyrën e LSI, akuza e fortë e Lefter Kokës: E kanë bërë policët e Rilindjes

Ministri i LSI, Lefter Koka ka reaguar pas shpërthimit më lëndë plasëse para zyrës elektorale të LSI në lagjen nr. 18 në Durrës gjatë natës. Gjatë një deklarate për mediat, Lefter Koka dënoi këtë akt, ndërsa u shpreh se këtë e kanë bërë policët e Rilindjes pas punës dhe

No Pic available
  • 2017-06-23

Shpërthimi në zyrën e LSI, PS: Nxitimi në akuza ngre dyshime për inskenim

Partia Socialiste e Durrësit ka dënuar dhe është distancuar ndaj sulmit me lëndë shpërthyese në selinë elektorale të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Me anë të një deklarate, PS Durrës shpreh keqardhjen për akuzat e LSI-së dhe kërkon hetim të plotë nga organet ligjzbatuese. PS