Rezultate te kerkimit per termin: +Al +Qaeda

Meta: total 569 / total_found 569 / time 0.000 / keyword[0] qaeda / docs[0] 569 / hits[0] 915 /
No Pic available
  • 2017-12-07

Trump ndez betejën vëllavrasëse për Qytetin e Shenjtë

Ka ende pak shpresë në kancelaritë e vendeve arabe pro-perëndimore. Jo lidhur se kur do të bëhet lajmërimi i shpalljes së Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, por ku. Donald Trump mund të nxjerrë nga cilindri njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, por vetëm në Perëndim. Dhe

No Pic available
  • 2017-10-10

Gazetari norvegjez: Si u konvertova në fenë islame pas luftës në Kosovë

Për tre dekada rresht, ai mbulon luftërat në një anë tjetër ndryshe nga gazetarët dhe regjisorët e tjerë. Ai është futur brenda grupeve të ashtuquajtura terroriste, duke i njohur nga brenda ato. Gjatë intervistës ekskluzive për Tonight Ilva Tare, Paul Refsdal tregon momentin kur u an

No Pic available
  • 2017-10-09

Bota e Luftës, rrëfimi ekskluziv i norvegjezit që u konvertua mysilman

Sot në “Tonight Ilva Tare” vjen në një rrëfim ekskluziv Paul Salahadin Refsdal, norvegjezi i konvertuar në mysliman që renditet në “listën e bardhë” të gazetarëve nga Al- Qaeda. Ish ushtari që përjetoi luftën si gazetar ka kaluar 20 orë xhirimi në ba

No Pic available
  • 2017-10-09

Gazetari i luftës: Etiketimet e grupeve terroriste sipas interesave

Për tre dekada resht, ai mbulon luftërat në një anë tjetër ndryshe nga gazetarët dhe regjisorët e tjerë. Ai është futur brenda grupeve të ashtuquajtura terroriste, duke i njohur nga brenda ato. Gjatë intervistës ekskluzive për Tonight Ilva Tare, Paul Refsdal tregon momentin kur u

No Pic available
  • 2017-10-09

Refsdal: Si u konvertova në fenë islame pas luftës në Kosovë

Gazetari norvegjez Paul Refsdal në një intervistë ekskluzive për Tonight Ilva Tare, rrëfen se si u konvertua në fenë myslimane menjëherë pas luftës në Kosovë.   -Çfarë ju bëri juve të konvertoheshit në mysliman? Paul Refsdal: Është pak e ngatërruar. Filloi me udhëtimin

No Pic available
  • 2017-10-09

Refsdal: Në Siri SHBA ka vrarë shumë më shumë civilë se sa Al-Qaeda

Gazetari norvegjez Paul Refsdal gjatë një interviste ekskluzive për Tonight Ilva Tare, shprehet se më shumë civilë në Siri janë vrarë nga qeveria siriane dhe koalicioni amerikan se sa organizata e ashtuquajtur terroriste. -Edhe pjesa tjetër kështu thotë. Asnjë nuk pranon se vrasin

No Pic available
  • 2017-10-09

Refsdal: Pse terroristët zgjedhin vdekjen me sulme vetëvrarëse  

Gazetari norvegjez Paul Refsdal në një intervistë ekskluzive për Tonight Ilva Tare, tregon merret me dokumentarë për luftën, ndërsa shpjegon se pse të ashtuquajturit terroristë, kryejnë sulme vetëvrasëse dhe se si e vënë veten në listë për sulmet e ardhshme. Pjesë nga intervista: