Rezultate te kerkimit per termin: +Alastair +Campbell

Meta: total 102 / total_found 102 / time 0.000 / keyword[0] alastair / docs[0] 135 / hits[0] 194 / keyword[1] campbell / docs[1] 735 / hits[1] 1255 /
FOTOT/ The Guardian: Njihuni me Edi Ramën, kryeministrin artist të Shqipërisë
  • 2016-11-15

FOTOT/ The Guardian: Njihuni me Edi Ramën, kryeministrin artist të Shqipërisë

Ekspozita e pikturave të kryeministrit Rama në Nju Jork është pasqyruar gjerësisht në mediat e huaja dhe britanikja The Guardian ka bërë një artikull të gjatë me titullin Njihuni me Edi Ramën, kryeministrin artist të Shqipërisë. Pasi i bën një profil Ramës, nga nisja e karrier

Trajneri italian Ancelotti vjen ne Tirane
  • 2016-09-03

Trajneri italian Ancelotti vjen ne Tirane

brbrTrajneri i mirenjohur ne fushen e futbollit dhe 3 here fitues i liges se kampioneve Carlo Ancelotti ishte i pranishem ne Tirane me ftese nga kryeministri Edi Rama Ancelotti ne nje bashkebisedim me kreun e qeverise dhe me personazh te botes se sportit rrefeu disa nga sekretet e librit te tij te t

Ancelotti:
  • 2016-09-03

Ancelotti: "Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet

Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri mirëpriti mbrëmjen e sotme trajnerin italian të futbollit Carlo Ancelotti, të ftuarin e posaçëm të kryeministrit Edi Rama, me të cilin zhvilluan një bashkëbisedim me personalitete nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit di

Unë e bëra me futbollin, ju bëni rilindjen e vërtetë
  • 2016-06-25

Unë e bëra me futbollin, ju bëni rilindjen e vërtetë

GIOVANI DE BIASI Është e vështirë të flas para teje, Edi, por edhe unë mendoj se jam një komunikues i mirë dhe motivues, dhe lojtarët janë dëshmitarë. Herën e fundit që ne kemi qenë në këtë ndërtesë, ishte për rastin e publikimit të librit të Alastair Campbell mbi fituesit.

Ermonela Jaho sjell ambulancat
  • 2016-03-17

Ermonela Jaho sjell ambulancat

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho, e cila ka disa javë që performon në Operan Mbretërore të Londrës më "Triptikun" e Puccinit, në rolin e murgeshës Angelica, është e pafjalë dhe është dyzuar në reagimin e saj, pas lajmit se në shfaqjet e saj Opera Mbretërore ka thirrur disa h

Kur politika shitet për kavie mediatike
  • 2015-12-31

Kur politika shitet për kavie mediatike

Nga Evis Nasto   Në historinë e presidentëve amerikane, Xhimi Karter është cilesuar ndër kaviet më të pafat të shënjëstruar nga mediat në SHBA për shkak se rrëshqiste në gabime të njëpasnjëshme si në politikën e brendshme qoftë dhe në atë të jashtme, duke njollosur re

Çtë lexosh për festa!
  • 2015-12-12

Çtë lexosh për festa!

Libri mbetet gjithnjë një klasik kur vjen puna te dhuratat, pavarësisht modës apo sezoneve. Me atmosferën e festave të fundvitit, ju sjellim propozimet e shtëpive botuese për t'i lexuar gjatë pushimeve dimërore. Nga Suadela Balliu Një çokollatë e nxehtë apo një gotë verë, një ba