Rezultate te kerkimit per termin: +Alban +Tafaj

Meta: total 407 / total_found 407 / time 0.000 / keyword[0] alban / docs[0] 7553 / hits[0] 11534 / keyword[1] tafaj / docs[1] 4225 / hits[1] 8553 /
PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-06-03

KLGJ, emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kush jo

Përfundon procesi i vlerësimit dhe Kuvendi publikon emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor nga avokatia, që plotësojnë kushtet ligjore. (sipas rendit alfabetik të emrit) 1. ALBAN TORO 2. ARBEN PRIFTI 3. ARBEN VANI 4. FATMIRA LULI 5. FATOS LAZIMI 6. GENTI SINANI

KLGJ, dalin emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kush jo
  • 2017-06-03

KLGJ, dalin emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kush jo

Përfundon procesi i vlerësimit dhe Kuvendi publikon emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor nga avokatia, që plotësojnë kushtet ligjore. Këta janë emrat që plotësojnë kriteret, por të renditur sipas rendit alfabetik Alban Toro Arben Prifti Arben Vani Fatmi

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

Zbardhen emrat, ja avokatët që janë kandidatë për KLGJ
  • 2017-05-12

Zbardhen emrat, ja avokatët që janë kandidatë për KLGJ

Lista e kandidatëve që përmbushin kriteret ligjore të vlerësuar nga ana e Komisionit të pavarur Ad-hoc dhe të renditur sipas pikëzimit për Këshillin e Lartë Gjyqësor nga Avokatia Në përmbushje të detyrimeve ligjore të parashikuara në nenin 35 pika 1 të ligjit nr. 115/2016, Për org