Rezultate te kerkimit per termin: +Alban +Zenelin

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.030 / keyword[0] alban / docs[0] 7553 / hits[0] 11534 / keyword[1] zenelin / docs[1] 317 / hits[1] 380 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

LSI, letër KQZ-së: Kandidatët nuk na përfaqësojnë
  • 2019-03-13

LSI, letër KQZ-së: Kandidatët nuk na përfaqësojnë

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ditën e sotme, lidhur me kandidatët që pranojnë të marrin mandatin e deputetit. Në letër thuhet se çdo individ i listave shumemërore të LSI që pranon mandatin e deputetit, nuk përfaqëson as for

Flutura Açka në një Ftesë për flirt
  • 2018-05-05

Flutura Açka në një Ftesë për flirt

Dashuria më preku në buzë/Aq ëmbël sa duron shpirt i mjerë/Por sakaq u ndez u bë shpuzë/E jetojneter Flutura Açka i ka përkthyer me mendje këto vargje të Robert Frost. Dikur burrat shkruanin vargje të mrekullueshme dashurie për femrat, këtë ia kujton dhe Tagora. Në një kohë që mb

Formulari Nokës, PS i dorëzon sot kërkesën për hetim Prokurorisë
  • 2016-06-02

Formulari Nokës, PS i dorëzon sot kërkesën për hetim Prokurorisë

Partia Socialiste i kërkon zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme të verifikojë formularin e dekriminalizimit të deputetit të PD Flamur Noka, duke argumentuar se ish-Minsitri i Brendshëm ka fshehur arrestimin e tij në vitin 1991 nga organet e sigurisë së ish-Jugosllavisë. Kërkesa që p

Peza Radha e PD te veproje per dekriminalizimin te mos mbroje deputetet
  • 2016-06-01

Peza Radha e PD te veproje per dekriminalizimin te mos mbroje deputetet

Transmetuar me 01062016 - 1344 Alfred Peza gjate deklarates Tirane 1 qershor 2016 NOAal- Partia Socialiste thote se qe ligji i dekriminalizimit te jape efektet e tij te plota eshte radha e Partise Demokratike te veprojebr br Deputet

No Pic available
  • 2016-06-01

PS: Prokuroria të hetojë Nokën, Ristanin e Zenelin. PD: Rama të kërkojë ndjesë

Partia Socialiste ka përsëritur thirrjen ndaj Prokurorisë së Përgjithshme që të nisë hetimin e ish ministrit të Brendshëm Flamur Noka, deputeteve demokratë Arben Ristani dhe Alban Zeneli. Deputeti Socialist Alfred Preza, Flamur Noka akuzohet si spiun i shërbimeve sekrete serbe dhe ka gë

Dy standartet e Prokurorisë: Nis hetimin ndaj Rroshit pse nuk ka vetëdeklaruar dënimin, por nuk e bën këtë për Nokën, Ristanin, Zenelin
  • 2016-06-01

Dy standartet e Prokurorisë: Nis hetimin ndaj Rroshit pse nuk ka vetëdeklaruar dënimin, por nuk e bën këtë për Nokën, Ristanin, Zenelin

Një ditë pas Elvis Rroshi ka dhënë dorëheqjen si kryebashkiak i Kavajës, pasi nuk kishte deklaruar një dënim në Itali, Prokuroria ka nisur hetimet ndaj tij. Sipas njoftimit të Prokurorisë së Përgjithshme rezulton se, nga verifikimet paraprake, struktura për dekriminalizimin konstato