Rezultate te kerkimit per termin: +Albania +Airlines

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.549Z

Albania Airlines, nis në gjykatë procesi i falimentit

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë ka nisur procesin e falimentit për ish-kompaninë ajrore "Albania Airlines" dhe ka njoftuar kreditorët se duhet të paraqesin pretendimet e tyre brenda 90 ditëve. Në mars të vitit 2014 kjo kompani dorëzoi në këtë gjykatë kërkesën e falimentit. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.741Z

"Albania Airlines": Riparohet defekti, nisja pasdite

Fluturimi i avionit te linjes Tirane-Torino i cili pati nje defekt nje dite me pare, do te behet sot ne oren 18:30. Mbremjen e kaluar nje tjeter incident u ndodhi pasagjereve te kompanise shqiptare “Albanian Airlines”, pasi avioni me te cilin udhetonin beri ulje te detyruar p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.774Z

Shtyhet nisja e avionit te Albania Airlines

Konfuzion dhe pakenaqesi nga ana e pasagjereve te linjes Tirane-Torino, te cileve iu eshte shtyre serish udhetimi i tyre drejt fqinjit perendimor. Shkak per kete, sipas perfaqesuesve te kompanise “Albania Airlines”, eshte bere moti i keq ne Torino.Nje dite me pare pasagjeret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.258Z

“Albania Airlines”, avioni jep defekt në ajër

Autori i Lajmit: Silvana Balliu Një tjetër skandal me kompaninë e fluturimeve “Albania Airlines” ka ndodhur mesditën e djeshme. Avioni i linjës Tiranë -Torino ka bërë ulje të detyruar 70 minuta pas ngritjes. Ulja është bërë pas 70 minutash, pasi avioni ka konsumuar të gjithë ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.477Z

Air Albania,  avionët e siguruar nga Turkish Airlines janë rikthyer në Turqi

Plani për ndërtimin e kompanisë kombëtare të fluturimit Air Albania vishet me dyshime.  CH Aviation, një portal zviceran i specializuar për zhvillimet në industrinë e Aviacionit, shkruan se projekti Air Albania është lënë në harresë, ndërkohë që avionët e siguruar nga Turkish Air

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.294Z

Moti i keq; Devijon destinacion për 3 orë avioni i kompanisë “Albania Airlines”

Është detyruar të devijojë destinacionin një avion i kompanisë ajrore “Albania Airlines” gjatë mesnatës së kaluar. Shkak për devijimin e destinacionit është bërë moti i keq në momentin që avioni po përpiqej të ulej në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas. Pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.642Z

Padi në Prokurori për “Albania Airlines”, ndëshkimi sipas ligjit

Thimi Samarxhiu Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorëve i kërkon organit të akuzës të nisë hetimet për kompaninë. Kodi Ajror pritet ta ndëshkojë shoqërinë “Albania Airlines” për dëmet që u janë shkaktuar udhëtarëve të saj. Dje mbërriti në Prokurorinë e Tiranës një kërkesë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama