Rezultate te kerkimit per termin: +Albatrosi

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] albatrosi / docs[0] 26 / hits[0] 45 /
Frederik Rreshpja, i mallkuari  me art
  • 2017-02-17

Frederik Rreshpja, i mallkuari me art

Në 17 shkurt të këtij viti mbushen njëmbëdhjetë vjet nga largimi prej kësaj bote i poetit të klasit të parë, Frederik Reshpja. Kushdo që ka lexuar lirikat e tij të trishtuara dhe është magjepsur prej fjalës poetike plot finesë e ndjeshmëri, nuk mund të mos ketë ndërmendur një ç

Prapaskena e Festivalit në RTSH/ Akuza për manipulime dhe pazare në votim
  • 2016-12-24

Prapaskena e Festivalit në RTSH/ Akuza për manipulime dhe pazare në votim

Festivali i Radio Televizionit Shqiptar ka shkaktuar thuajse çdo vit replika për përzgjedhjen e këngëve dhe fituesin e tij. Por këtë herë prapaskenat kanë shkaktuar një mori kritikash dhe skandale. Fillimisht kanë qenë adhuruesit, ata që kanë akuzuar organizatorët për manipulime

The Washington Times: Lidhjet e ngushta të kryeministrit shqiptar me korrupsionin dhe krimin e organizuar
  • 2016-07-01

The Washington Times: Lidhjet e ngushta të kryeministrit shqiptar me korrupsionin dhe krimin e organizuar

Gazeta Amerikane: "Një Albatros në Shqipëri". Vendi ka një pengesë të madhe, Qeveria aktuale shpërfill sundimin e ligjit dhe ka marrëdhënie të ngushta me krimin e organizuar dhe korrupsionin. Shkeljet e fundit të Kushtetutës dhe të ligjit nga ana e tij, mund të jenë një pengesë

Lúlu  Albatros apo lolo? Kush je ti në të vërtetë?
  • 2016-01-25

Lúlu Albatros apo lolo? Kush je ti në të vërtetë?

Ballsor Hoxha Sigurisht, autori Albatros Rexhaj, sa ka qenë i suksesshëm në publikun dhe lexuesit shqiptarë, po aq ka qenë edhe njeriu më i urryer, më i fyer dhe më i nënçmuar. Dhe po ky autor arrin ti bashkojë shqiptarët në Kosovë dhe Shqipëri pikërisht në të dyja këto gjëra, n

Albatros Rexhaj: Me Fatmën asgjë personale, kam simpati diskrete (Foto)
  • 2015-11-29

Albatros Rexhaj: Me Fatmën asgjë personale, kam simpati diskrete (Foto)

Albatros Rexhaj dhe shkrimet e tija tashmë janë të njohura për publikun shqiptar. “Zonja Z”, “Edith”,” Bombë në Beograd” dhe “Rebelimi i Lulus” janë vetëm disa nga librat të cilët kanë kaluar kufij

Ne kerkim te daljes hap sezonin artistik ne Metropol
  • 2015-01-09

Ne kerkim te daljes hap sezonin artistik ne Metropol

e Enjte 8 Janar 20151516 pm p classwp-caption-textNga shfaqja Ne kerkim te daljesbrbrNje vajze nje djale nje bari dhe nje polic gjenden ne nje qerthull prej te cilit nuk ndalin dot Te gjithe jane ne kerkim te daljes nga ato fije te padukshme ankthi qe nuk i lene te ecin perpara

Mustafa Nano kundër Albatros Rexhajt
  • 2014-12-16

Mustafa Nano kundër Albatros Rexhajt

Analisti politik, njëherësh edhe gazetari, Mustafa Nano në opinionin e tij lidhur me botimin e një artikulli të Albatros Rexhaj “Fevziu dhe zhurma pas tij” ka theksuar se në këtë pikë, është dakord me Albatrosin dhe është