Rezultate te kerkimit per termin: +Albens +Alite

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.836Z

Lirohet nga burgu ish-kreu i ARRSH-së, Dashamir Xhika

Lirohet nga burgu ish-kreu i ARRSH-së, Dashamir Xhika. Gjykata Penale ndryshoi masën për Xhiken, nga arrest me burg në arrest shtëpie. Xhika do të hetohet për akuzën shpërdorim detyre në lidhje me aksin Elbasan-Tiranë. Gjithashtu dy personat e tjerë si Albens Alite dhe Aksel Qorduka vijo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.823Z

Pushohet akuza e korrupsionit për ish-kreun e ARRSH-së

Çështja në ngarkim të ish-kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika i ka kaluar Gjykatës së Tiranës. Kjo pasi Gjykata e Krimeve të Rënda, ka shpallur mos kompetencë për gjykimin e çështjes. Ky vendim wshtw marrw sepse ndaj Xhikës ka rënë akuza e korrupsionit, dhe tashmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.311Z

Denoncoi superskandalin e rrugës Tiranë-Elbasan, ministri Gjiknuri dëshmon tek Krimet e Rënda

Mbërrin në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Damian Gjiknuri. Me përfundimin e procesit të auditit të kryer pranë Autoritetit Rrugor Shqiptar mbi rregullshmërinë e ndjekjes dhe zbatimit të kontratave për ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan, ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.312Z

Korrupsioni në Tiranë-Elbasan, Apeli lë në burg 3 ish-zyrtarët e ARRSH-së

Gjykata e Apelit ka vendosur të lërë në fuqi masën arrest me burg për tre ish-zyrtarët e lartë të ARRSH, që akuzohen për abuzime me fondet e autostradës Tiranë-Elbasan. Ish-kreu i ARRSH, Dashamir Xhika dhe dy ish-funksionarët Albens Alite dhe Aksel Qurduka do të mbeten në burg, ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.097Z

Dosja e rrugëve, Xhika dhe dy ish-zyrtarët e ARRSH mbeten në burg

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg ndaj ish-drejtorittë ARRSH-së, Dashamir Xhika dhe 2 ish-vartësve të tij në Njësinë së Menaxhimit të Projektit të rrugës Tiranë-Elbasan, Albens Alite dhe Aksel Qurduka. Seanca për masën e sigurisë ndaj 3 ish-zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.089Z

Abuzimi me fondet e Tiranë-Elbasan, arrestohen dy ish-drejtorë të rrugëve

Ditën e sotme është zhvilluar një seancë gjyqësore maratonë për çështjen e abuzimit me fondet e aksit rrugor Gjinar-Elbasan, ku u vendos masa arrest me burg për dy ish-drejtuesit e ARRSH-së, Dashamir Xhika dhe Andi Toma. Por goditjet e rasteve të abuzimit me fondet publike duket se nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.836Z

Ujësjellësi, Gjiknuri kallëzon tre ish-funksionarë të AKUK-së

Ministri i Infrastrukturës Damian Gjiknuri padit në prokurorinë e Tiranës ish zyrtarin e Agjencisë Kombëtare të Ujësjellës Kanalizime dhe dy-ish koordinator projektesh. Pas auditimit të kryer nga kjo Ministri, ekspertët kanë arritur në përfundimin se personat kanë kryer veprën penale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama