Rezultate te kerkimit per termin: +Albert +Bunjaku

Meta: total 433 / total_found 433 / time 0.000 / keyword[0] albert / docs[0] 7179 / hits[0] 9998 / keyword[1] bunjaku / docs[1] 737 / hits[1] 1597 /
Humbja e tretë në grup, Kosova mposhtet nga Turqia 2-0
  • 2016-11-12

Humbja e tretë në grup, Kosova mposhtet nga Turqia 2-0

Tjetër humbje për Kosovën. Në një sfidë të nivelit të lartë të vështirësisë, përfaqësuesja më e re e kontinentit u mposht 2-0 nga Turqia në Antalya Arena, në një përballje ku dardanët dhanë sërish sinjale pozitive, edhe pse rezultati konfirmon se rruga drejt ngritjes në nivel

No Pic available
  • 2016-10-05

Kosova, sfidë Shqipërisë. Bunjaku ironizon De Biasin

Zyrtarizimi i ndarjes në dy shtete të kombit shqiptar, në atë të Shqipërisë dhe të Kosovës, dalëngadalë po fut në rrjedhën e një normaliteti dhe ndarjen e dy skuadrave përfaqësuese, atë kuqezi dhe verdheblu. Mbrëmjen e së enjtes, në një kohë kur kombëtarja shqiptare do të lua

No Pic available
  • 2016-10-01

Ndeshja Kosovë-Kroaci, Liridon Krasniqi: Pres ftesën, jam në superformë për të dhuruar golin e fitores

Futbollisti i talentuar shqiptar që luan me Malajazinë, Liridon Krasniqi vazhdon të korr suksese me skuadrën e Kedah-it, ku ai bën pjesë prej vitesh. Në ndeshjen e fundit që është zhvilluar atje, ai ka mundur të shënojë golin e fitores në takimin Kedah-PDRM. Ndeshja ka përfunduar në

No Pic available
  • 2016-09-27

Xhaka në formacionin e javës

Taulant Xhaka po zhvillon deri më tani një sezon pozitiv me Baselin. Lojtari i skuadrës tonë përfaqësuese është një nga pikat më të forta në mesfushën e skuadrës së drejtuar nga trajneri Urs Fischer. Këtë e tregoi edhë në sfidën e fundit në kampionat përballë St.Gallenit. Kamp

Trajneri i Kosovës thumbon kreun e VV: Bëhu tifozi ynë, paguhesh me taksat tona
  • 2016-09-08

Trajneri i Kosovës thumbon kreun e VV: Bëhu tifozi ynë, paguhesh me taksat tona

Albert Bunjaku ka thumbuar Visar Ymerin për injorimin që i bëri Përfaqësueses së Kosovës. Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka thënë në emisionin "Rubikon" në "KTV" se, të gjithë duhet te jemi të lumtur me Kosovën, raporton "Gazeta Blic". Në pyetjen se, si e k

Historike, Kosova barazon ndaj Finlandës
  • 2016-09-06

Historike, Kosova barazon ndaj Finlandës

Kosova arriti të marrë një pikë në transfertën ndaj Finlandës që ishte edhe ndeshja e parë për këtë përfaqësuese në kualifikueset për Botërorin Rusi 2018. Me pak fat, Kosova mund të merrte edhe të treja pikët, pasi dominoi tërësisht ndeshjen, duke qarkulluar më shumë topin dh

Historike për Kosovën, debuton ndaj Finlandës, 0:0
  • 2016-09-05

Historike për Kosovën, debuton ndaj Finlandës, 0:0

Kosova do te udhetoje drejt Finlandes per ndeshjen e saj debutuese ne Kampionatin Boteror. Trajneri Albert Bunjaku e ka bërë të ditur formacionin me të cilin do ti kundërvihet kombëtares skandinavëve. Në portë është Ujkani, ndërsa mbrojta përbëhet nga Përdedaj, Pnishi, Rrahmani, Paqa