Rezultate te kerkimit per termin: +Albert +Einstein

Total: 120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.507Z

Albert Einstein: Një vizitor i fshehtë në Shqipëri?

Prej vitesh, Shaban Sinani ka kërkuar e studiuar në lidhje me çështjen e hebrenjve në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore. Studimin e ka kurorëzuar me monografinë shkencore të titulluar "Hebrenjtë në Shqipëri - prania dhe shpëtimi", vëllim që është botuar prej shtëpisë bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.789Z

Albert Einstein: Do të doja të isha bërë muzikant, jo shkencëtar

Çmendonte shkencëtari i madh për Zotin, Hitlerin, famën, familjen dhe jetën Gjekë Gjonlekaj/New York Revista e njohur amerikane Discover edicionin e fundit ia kushtoi Albert Einstein-it. Titulli i këtij shënimi te jashtëzakonshëm është Universi i Einstein-it dhe vazhdon: Gjeniali më i f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.782Z

A ekziston Zoti? Profesori në një debat kryevepër me nxënësin Albert Einstein

Një profesor ateist i Filozofisë po i fliste klasës së tij, në lidhje me problemin që shkenca ka me Zotin. Ai i kërkoi një prej nxënësve të rinj kristianë që të ngrihej dhe Profesori: Ti je i krishterë, apo jo, bir? Nxënësi: Po, zotëri. Profesori: Pra ti beson tek Zoti? Nxën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.409Z

Ja se cfare i shkruan Albert Einstein se bijes ne nje leter te lene 60 vite me pare

brbr60 vite me pare shkencetari i madh Albert Einstein i le nje leter se bijes Aktori i madh Mirush Kabashi sjell nje pasazh nga kjo leter permes nje interpretimi live ne studio Ja se cfare i shkruan ai nder te tjera ne tebrbr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.692Z

VIDEO/ Kë shihni, Monroe apo Einstein?

Kë shhni në këtë foto? Yllin e Hollivudit Marilyn Monroe apo gjeniun Albert Einstein? Nëse ju përgjigjeni, “duket si aktorja e njohur” atëherë ndoshta është koha për një vizitë tek okulisti. Në kete test është  kombinuar një imazh i detajuar të Ajnshtajnit  dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.574Z

“Mundësitë që Einstein të ketë qenë në Shqipëri”

 Ka qenë apo jo në Shqipëri shkencëtari i madh. Ka shumë gjasa që të ketë kaluar, por kërkohen ende shumë kërkime nëpër arkiva për ta vërtetuar këtë. Përveçse një vend që strehoi, Shqipëria u bë edhe një vend tranziti për të gjithë ata hebrenj, që kërkonin t&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.583Z

Stefi Prifti "rikthen" letrën e famshme të Einstein, së bijës: Dashuria është Gravitet!

Këngëtari Stefi Prifti, i cili humbi bashkëshorten pak kohë më parë, ka ndarë në një status një letër të Albert Einstein, që i drejtohej së bijës, ku në thelb të së gjithave qëndron dashuria. Shkencëtari i madh i shekullit të kaluar pranon kësisoj Dashurinë si forcën më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama