Rezultate te kerkimit per termin: +Alberto +Undiano +Mallenco

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] alberto / docs[0] 1734 / hits[0] 2164 / keyword[1] undiano / docs[1] 36 / hits[1] 41 / keyword[2] mallenco / docs[2] 24 / hits[2] 29 /
Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!
  • 2019-04-11

Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!

Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin  që në këtë sezon nuk kanë arritur të shfaqin diçka për tu mbajtur mend. Të dyja skuadrat do të vihën përballë njëra-tjetrës në fazën çerekfinale të kompeticionit të dytë më të r

Sport  Liga e Kampioneve  Formacionet e mundshme per ndeshjet e te merkures
  • 2015-10-26

Sport Liga e Kampioneve Formacionet e mundshme per ndeshjet e te merkures

TIRANE, 21 Tetor /ATSH-AFP/. - Formacionet e mundshme te ekipeve per ndeshjet e javes se 3-te te Liges se Kampioneve qe do te luhen te merkuren jane:E merkure (ora 20.45)Grupi AMalmö (SUE): Wiland - Tinnerholm, Arnason, Bengtsson, Konate - Rodic, Lewicki, Adu, Berget - Djurdjic, RosenbergTrajner:

Spanja vuan nga ‘dy topa në fushë’
  • 2011-04-27

Spanja vuan nga ‘dy topa në fushë’

Nga Express më 27 prill 2011 në ora 09:30 Futbolli spanjoll është goditur nga një valë e re e sjelljeve antisportive me trendin e hedhjes së topave shtesë në fushë për të ndërprerë lojën. Përveç ndeshjeve Osasuna-Real Madrid dhe Real Zaragoza-Getafe, kjo ‘taktikë’ u

No Pic available
  • 2010-06-30

Dy gjyqtarët Rosseti e Larrionda largohen nga botërori

Roberto Rosseti nuk është më pjesë e gjyqtarëve që do të arbitrojnë ndeshjet e Botërorit duke filluar që nga çerekfinalet e deri te finalja e madhe e 11 korrikut. Gjyqtari italian ka paguar shtrenjtë gabimin e rëndë të bërë në ndeshjen e zhvilluar në Johanesburg ndërmjet Argjen

No Pic available
  • 2009-03-11

“Zonja e Vjetër” largohet koklartë nga Champions

Torino - Juventusi i thotë lamtumirë Ligës së Kampioneve pas dy përballjeve me Çelsin e Londrës. Superpërballja e mbrëmshme përfundoi në barazim 2-2, rezultat që i jep të drejtën anglezëve të kalojnë në çerekfinale falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë. Juventinët i provuan të

No Pic available
  • 2008-09-07

Barazimi nga frika dhe fati

 Shqipëria e ka nisur me një rezultat pozitiv fushatën kualifikuese për botërorin e vitit 2010, duke barazuar pa gola kundër Suedisë në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”. Ari Han debuton suksesshëm në ndeshjet zyrtare me kuqezinjtë dhe tashmë ka frymëmarrje më të lir

Lagerbak: Shqipëria s'na surprizon dot
  • 2008-08-27

Lagerbak: Shqipëria s'na surprizon dot

Trajneri i Suedisë ka shpallur dje 22 lojtarët për ndeshjet me kuqezinjtë dhe Hungarinë Ndeshja e 6 shtatorit, mes Shqipërisë dhe Suedisë, e vlefshme për Grupin 1 të eliminatoreve të Botërorit 2010, do të zhvillohet në "Qemal Stafa", në orën 18.45. Kundërshtari i kuqezinjve, Suedia