Rezultate te kerkimit per termin: +Alberto

Meta: total 1000 / total_found 1659 / time 0.001 / keyword[0] alberto / docs[0] 1659 / hits[0] 2073 /
Lamtumira e De Biasit, Nishani e dekoron me Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut
  • 2017-06-24

Lamtumira e De Biasit, Nishani e dekoron me Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut

Nëpërmjet një ceremonie përshëndetëse por dhe festive të organizuar nga FSHF, Gianni de Biasi i dha lamtumirën kombëtares shqiptare, dhe pse ajo e tij mund të konsiderohet më tepër si një mirupafshim siç u shpreh dhe ai vetë gjatë fjalës përshëndetëse. Falenderoj shumë të gjith

E ardhmja e Rey Manaj në Gjermani?
  • 2017-06-20

E ardhmja e Rey Manaj në Gjermani?

E ardhmja e Rey Manajt do të jetë larg Interi, skuadër që zotëron kartonin e futbollistit shqiptar. Menaxheri i 20-vjecarit lushnjar, Alberto Fotnana ka zbuluar për mediat italiane se sezonin e ardhshëm klienti i tij do të luajë jashtë Italisë, ku do të mund të gjejë qetësinë dhe vaz

Kukësi, pranë dy goditjeve cilësore
  • 2017-06-18

Kukësi, pranë dy goditjeve cilësore

Kukësi nis të marrë formë, pasi drejtuesit e klubit kanë konfirmuar marrëveshjen me mbrojtësin spanjoll Alberto Serran dhe mesfushorin vlonjat Hair Zeqiri. Të dy futbollistët pritet të hedhin firmën në kontratë ditën e hënë, që është afati i fundit për listën e skuadrës që duh

LISTA / Nga Zakeroni te Di Mateo, 20 trajnerë italianë për stolin e Kombëtares
  • 2017-06-17

LISTA / Nga Zakeroni te Di Mateo, 20 trajnerë italianë për stolin e Kombëtares

Shqipëria do një italian për stolin si pasardhës të Xhani De Biazit. Aktualisht në treg janë të papunë me dhjetëra trajnerë të njohur në shtetin fqinj, me të cilët FSHF mund të futet në bisedime zyrtare në ditët e ardhshme. Personalisht po kërkoj një trajner italian, theksoi k

No Pic available
  • 2017-06-06

Ambasadori italian, Cutillo: Blerja e votës e rëndë, do monitorojmë procesin

Ambasadori i Italisë në vendin tonë Alberto Cutillo nga qeyteti i Shkodrës ka thënë se blerja e votës është shumë e rëndë. Ai tha se do ta monitorojnë procesin zgjedhor. Blerja e votës është e rëndë, shqiptarët duhet ta kuptojnë rëndësinë tha ambasadori italian. Në lidhje me

No Pic available
  • 2017-06-03

Në Tiranë festohet dita kombëtare e Italisë

Shtetasit italianë, 71 vite më parë, u thirrën në referendum për të vendosur mbi formën e qeverisjes. Ata zgjodhën republikën përkundër monarkisë. Për të kremtuar këtë përvjetor, Ambasada e Italisë në vendin tonë organizoi një pritje me pjesëmarrje të përfaqësuesve të poli

No Pic available
  • 2017-06-01

Demiraj pret Ambasadorin italian, e njeh me prioritetet si Ministër

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj, priti në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo, me të cilin biseduan rreth bashkëpunimit të frytshëm dy-palësh. Ambasadori italian Cutillo i shprehu ministrit Demiraj përgëzimet për postin e Ministrit të