Rezultate te kerkimit per termin: +Albin +Kurti

Total: 3481
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.610Z

Lirohet Albin Kurti

Udheheqesi i Levizjes VETEVENDOSJE, Albin Kurti eshte liruar para mesnates nga policia maqedonase ne vendkalimin kufitar te Bllaces ne kufi me Kosoven. Lajmi behet i ditur per agjencine e lajmeve INA nga burime prane Ministrise se Brendshme ne Shkup. Kurti pas ndalimit prej pese oresh eshte kthyer n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.248Z

Albin Kurti nis fushaten

Adem Demaci nuk eshte anetar i levizjes lsquoVetevendosje prandaj respekti ndaj figures se tij nuk do te thote pajtim ne cdo pikepamje. Ne kete menyre iu pergjigj lideri i kesaj levizjeje Albin Kurti pyetjes se nje studenti kosovar nese ai eshte pjese e pushtetit aktual sikurse Adem Demaci i cili es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.353Z

Albin Kurti ndahet nga bashkëshortja norvegjeze?

Ish- lideri i Vetëvendosjes duket se nuk po kalon kohë të mira në planin sentimental. Kurti është ndarë nga bashkëshortja e tij norvegjeze Rita Augestad Knudesen , me të cilën kishte lidhur kurorë në vitin 2015. Martesa e Kurti me një të huaj duket se ngjalli reagime, pasi Kurti pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.917Z

Përse akuzohet Albin Kurti

Blendi Kajsiu Albin Kurti dhe lëvizja “Vetëvendosja” janë një shembull i shoqërisë civile, që del jashtë modelit që prej vitesh financohet dhe promovohet, si në Kosovë edhe në Shqipëri. është një shoqëri civile që nuk është nën kontrollin e faktorit ndërkombëtar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.231Z

VIDEO/ Albin Kurti goditet nga policët

Edhe Albin Kurti ka rënë pre e dhunës së policisë gjatë protestës së zhvilluar ditën e sotme në Prishtinë. Në videon e mëposhtme ai shihet se si goditet nga një polic, ndërsa rrethohet nga dhjetra të tillë. Pavarësisht kësaj, Kurti e ka vazhduar sërish protestën./b.l   &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.610Z

Arrestohet Albin Kurti

Kurti eshte arrestuar dhe po merret ne pyetje nga policia Maqedonase gjate kohes kur po kalonte ne piken kufitare Bllace. Informacionet prane pikes kufitare bejne te ditur se nuk dihet nese eshte liruar ose jo Kurti, ndersa njoftime zyrtare deri tani nuk kane dhene as autoritetet e Ministrise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.928Z

ALBIN KURTI KËRCËNON EDI RAMËN!

Nga Bekim REXHEPI Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të mund të mbetet figura më kërcënuese politike e Edi Ramës, për këtë Edi Rama është i vetëdijshëm dhe nuk do të mund ta fsheh inatosje e tij.  Albin Kurti, është dhe mbetet i vetmi aktualisht që mund ta le në opozitë dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama