Rezultate te kerkimit per termin: +Albumina

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] albumina / docs[0] 27 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2016-11-09

Ja si ka rilindur shëndetësia, aty ku jo vetëm ilaçet mungojnë, peripecitë e pacientëve

Ajo që ndodh me trajtimin e pacientëve në QSUT, vetëm njerëzore nuk mund të përkufizohet. Të sëmurët me diabet duhet të sigurojnë vetë aparatin edhe fishat për matjen e glukozës në gjak. Një i sëmurë me hepatit tregon, se paguan vetë një shumë të konsiderueshëm ditore për al

Arsyet pse duhet te konsumoni miser
  • 2016-10-19

Arsyet pse duhet te konsumoni miser

Transmetuar me 19102016 - 1205 Sot misri radhitet ne dritherat me te rendesishem ne bote Misri permban shume pak yndyre ndersa eshte i pasur me niseshte albumina dhe sheqer Permban vitamina B dhe C thartire folike fosfor kalium dhe magnez Me pjekje ose zier

QKUK-ja luan rolin e policisë dhe prokurorisë
  • 2015-01-24

QKUK-ja luan rolin e policisë dhe prokurorisë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) po e fsheh një vepër të dyshuar penale nga organet e drejtësisë, shkruan gazeta Koha Ditore, e cila thekson se vjedhjet dhe parregullsitë në këtë qendër mbesin enigmë dhe nuk raportohen as në polici. Sipas gazetës, ky institucion të premte

No Pic available
  • 2014-04-01

Studimi, albumina lufton infeksionet e rënda

Albumina mund të shpëtojë rreth 6 mijë njerëz në Evropë nga infeksionet e rënda. Këtë fakt e dëshmon një studim i një grupi studiuesish nga Universiteti i Bolonjës, ku tregohet se kjo proteinë është tepër efekt

Testi i thjeshte qe zbulon se pas sa vitesh do ikni nga kjo bote
  • 2014-02-27

Testi i thjeshte qe zbulon se pas sa vitesh do ikni nga kjo bote

Transmetuar me 27022014 - 0303 Tirane NOAal - Nje test i thjeshte ben te mundur tani qe te mesosh nese je duke iu afruar vdekjes ne pese vitet e ardhshmebr br Behet fjale per nje analize te thjeshte gjaku e cila mund te identifikoje personat qe kane rrezi

Telefoni celular rrit shanset e kancerit në gjendrat e pështymës
  • 2013-08-03

Telefoni celular rrit shanset e kancerit në gjendrat e pështymës

Kush përdor telefon mund të ketë në pështymë shenjat e rritjes së rrezikut të tumoreve. Kjo është deklaruar nga një studim i Universitetit të Tel Aviv të botuar në revistën “Antioksiidants dhe Sinjalizimit redoks”. Hulumtuesit janë përqendruar në pështymë, sepse telef

No Pic available
  • 2013-02-09

Me biokimi kundër tumoreve

Qelizat kanceroze janë problem për mjekësinë, sepse ato u ngjajnë shumë qelizave të shëndetshme. Tumoret pas trajtimit mund të rishfaqen. Kimioterapia e rëndon mjaft trupin. Por biokimia mund të ndihmojë shumë në kurim.Si qelizat