Rezultate te kerkimit per termin: +Aldo +Bumi

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] aldo / docs[0] 6917 / hits[0] 13186 / keyword[1] bumi / docs[1] 517 / hits[1] 615 /
No Pic available
  • 2014-01-28

Miratohet projektligji për "Tregtinë e Armëve", debate në komisionin

TIRANE-Komisoni i Politikës së Jashtme ka miratuar projektiligjin “Për ratifikimin e Traktatit për Tregëtinë e armëve”. Opozita dhe mazhoranca u përfshinë në debate , pasi kryetarja e komisionit Arta Dade, ka akuzuar qeverinë paraardhese e ka futur vendin në listen e zezë t

Berisha: Do kthejmë eshtrat e Zogut
  • 2012-04-25

Berisha: Do kthejmë eshtrat e Zogut

Kryeministri Sali Berisha kërkoi dje që të rikthehen sa më shpejt në atdhe eshtrat e Mbretit Zog. Në mbledhjen e Komitetit Ndërministror për 100-vjetorin e Pavarësisë, u miratuan një sërë vendimesh të rëndësishme, mes të cilave edhe monumenti i kësaj ngjarjeje. Duke folur në kët

Bumçi: LZHK, në koalicion me PD-në për Tiranën
  • 2010-08-31

Bumçi: LZHK, në koalicion me PD-në për Tiranën

Intervista Flet kreu i degs s kryeqytetit: E djathta duhet t jet bashk n zgjedhje Kryetari i Partis demokratike pr Tirann, njkohsisht deputeti Aldo Bumi flet me terma konkrete n lidhje me taktikn q do t prdor PD-ja pr t qen fituese e kryeqytetit n zgjedhjet e ardhshme lokale. N nj intervist pr &ldq

No Pic available
  • 2010-08-31

Shehi: Pres ofertën e Berishës, por kemi përvojë të hidhur

Reagimi Kryetari i LZHK-s shprehet pesimist: Duhet nj platform e re e s djathts Kryetari i Lvizjes pr Zhvillim Kombtar dhe politikani i njohur i s djathts shqiptare, Dashamir Shehi, nuk e ka pritur aspak me entuziazm propozimin e nj eksponenti t lart t Partis Demokratike pr nj aleanc n zgjedhjet e

No Pic available
  • 2010-08-31

Berisha: Kërkojmë rritjen e investimeve kineze

Kryeministri takon delegacionin e PKK-s Kryeministri Berisha e vlersoi vizitn e delegacionit t Partis Komuniste Kineze, kryesuar nga Liu Yunshan n Tiran, si “nj kontribut n forcimin e mtejshm t marrdhnieve mes t dy vendeve”. Berisha tha n takim se "qeveria shqiptare sht e interesuar pr

No Pic available
  • 2010-08-28

PD vijon pyetjet për pasurinë e Ramës

Qndrimi Partia Demokratike nuk rreshti as dje s krkuari llogari pr pasurin e kryebashkiakut, njkohsisht kryetarit t Partis Socialiste, Edi Rama. N nj deklarat pr shtyp, deputeti i PD-s, Aldo Bumi i krkoi Rams t kthente prgjigje pr disa pyetje pr pasurin e tij dhe lidhjet me Dritan Avllajn. “P

No Pic available
  • 2010-08-08

Bumçi: PS-ja nuk e do zgjidhjen e ngërçit politik

KQZ të zbatojë nenin 178 të kodit për fletët e votimit Javn e par t shtatorit kreu i shtetit, Bamir Topi, do t dekretoj datn e zgjedhjeve lokale q pritet t jen n 1 apo 8 maj t vitit tjetr. Me dekretimin e ksaj date, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet t mblidhet pr t nisur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama