Rezultate te kerkimit per termin: +Aleancn

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Berisha: Faleminderit Bush!

Senati i Shteteve t Bashkuara t Ameriks ka ratifikuar nj dit m par protokollin pr antarsim t Shqipris dhe Kroacis n Aleancn Euroatlantike. Kryeministri Sali Berisha, prmes nj konference pr shtyp nga selia e kryeministris, ka falnderuar SHBA-t duke e cilsuar kt dit si t jashtzakonshme pr shqiptart. D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Bush nnshkruan protokollin

Uashington (Start)-Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka firmosur edhe mbshtetjen e Shteteve t Bashkuara t Ameriks pr antarsimin e Shqipris n NATO. Nj nat m par, ai nnshkroi dokumentet q i hapin rrugn antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n Aleancn Euroatlantike t Veriut. Ceremenonia u zhvillua n Shtpin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

Harxhi, takim me Zv/Asistent Sekretaren Amerikane të Mbrojtjes

Zv/Ministrja e Punve t Jashtme, Edit Harxhi, ka pritur n nj takim Zv/Asistent Sekretaren Amerikane t Mbrojtjes, eleste Wallander. Gjat takimit sht diskutuar pr bashkpunimin dypalsh n fushn e politikave t siguris dhe t mbrojtjes, situatn n rajon dhe perspektiven Euro-atlantike t Ballkanit Perndimor.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.080Z

Projektligji i SHISH-it, LSI, Naço: Asnjë cenim të marrëdhënieve me PD-në

Kundërshtitë e LSI-së ndaj draftit të qeverisë për SHISH-in nuk cenojnë raportet me PD-në Ligji pr SHISH-in ka nxjerr n pah mendimet ndryshe t dy aleatve qeveritar, LSI-s dhe PD-s, por nj gj e till nuk cenon raportet mes tyre pavarsisht se 24 or pas seancs maraton t s enjt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.858Z

Vlersime pas negociatave me NATO-n

Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha zhvilloi nj takim me Grupin Ndrdikasterial pr hartimin dhe Monitorimin e Planit pr Antarsim n NATO (MAP), bri t ditur t martn zyra e shtypit pran MPJ-s. Ministri Basha prgzoi grupin Negociator t drejtuar nga Koordinatori Kombtar pr shtjet e NATO-s, Glori H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.075Z

Konferenca Rajonale e NATO-s, shkëmbim përvojash dhe siguri për rajonin

Konceptet dhe strategjit politike t vendeve antare t NATO-s, ka qen tema e diskutimit n konferencn rajonale t NATO-s pr Ballkanin Perndimor. Me mbshtetjen e Ministris s Jashtme si dhe Institutit pr Demokraci dhe ndrmjetsim, kjo konferenc ka pr qllim bashkrendimin e politikave t Jashtme t vendeve ant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

NATO mbyll misionin në Tiranë, Topi: Ëndrra u përmbush

Presidenti i Republiks dhe Komandanti i Prgjithshm i Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris, Bamir Topi, mori pjes n ceremonin e mbylljes s Prezencs s NATO-s n Shqipri, veprimtari kjo, e cila u zhvillua n mjediset e Komands s Doktrins dhe Strvitjes. T pranishm n kt ngjarje i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama