Rezultate te kerkimit per termin: +Aleancs

Total: 145
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Bush nnshkruan protokollin

Uashington (Start)-Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka firmosur edhe mbshtetjen e Shteteve t Bashkuara t Ameriks pr antarsimin e Shqipris n NATO. Nj nat m par, ai nnshkroi dokumentet q i hapin rrugn antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n Aleancn Euroatlantike t Veriut. Ceremenonia u zhvillua n Shtpin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

SHISH, Topi: Mbetem luajal i parimeve të NATO-s

Presidenti Bamir Topi paralajmroi dje mosdekretimin e ligjit t qeveris pr SHISH-in. Gjat nj prononcimi pr mediat pas takimit me homologun Sejdiu, Topi foli pr parimet e Aleancs s Atlantikut, diskutimet me t ciln nuk kan prfunduar ende. "Nuk mund t paragjykoj asnj lloj vendimi t K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Haradinaj konsolidon kabinetin

Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj po vazhdon konsolidimin e kabinetit t tij. N javn vijuese. Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj do t vazhdoj konsolidimin e mtejm t kabinetit t tij me ekspert dhe profesionist t lmenjve t ndryshm, me qllim t krijimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Rumani, Basesku: Kroacia, Shqipria dhe Maqedonia n NATO

Rumania mbshtet antarsimin e Kroacis, Shqipris dhe Maqedonis n NATO.Kt e konfirmoi n Bukuresht presidenti rumun Trajan Basesku pas takimit me Sekretarin e Prgjithshm t NATO-s, Jap de Hop Shefer. Shefer gjendet pr vizit njditshe n Rumani me rastin e samitit t ardhshm t Aleancs perndimore ushtarake,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Bush: N Bukuresht dua Shqiprin, Kroacin dhe Maqedonin n NATO

Presidenti amerikan, George W. Bush deklaroi dje se gjat vizits s tij n Kroaci shpresonte t sillte lajmin e mir nga samiti i NATO-s n Bukuresht, ku do t prkrahte marrjen e ftess nga Kroacia, Shqipria dhe Maqedonia pr tiu bashkuar Aleancs s Atlantikut Verior. N nj konferenc t prbashkt shtypi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Koncepti strategjik i NATO-s për dekadën e ardhshme

N dekadn e ardhshme, NATO-ja duhet t jet aleanc m e gjithanshme dhe efektive pr t operuar n bot dhe n partneritet me t tjert. Ky ishte rekomandimi i ish-sekretares s Shtetit, Medllin Ollbrajt, kryesuese e grupit t ekspertve q trajtojn zhvillimin strategjik t Aleancs. Duke i prezantuar gjetjet e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Ne m progresiv se vendet e tjera t A3

Shefi i Diplomacis shqiptare Lulzim Basha ka deklaruar se zhvillimi i Shqipris dhe ecuria e realizimit t standarteve t krkuara pr antarsim t vendit n NATO, hst m i shpejt se ai i vendeve t A3-shit. Gjat nj konference pr shtyp, Basha u shpreh se se "Samiti i Bukureshti sht Samiti i krerve t shteteve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama