Rezultate te kerkimit per termin: +Aleanca +Franceze

Total: 189
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.266Z

adra e Cirkut pret artisten franceze

brbrRisia e kesaj fundjave eshte cadra e Cirkut Kombetar Si nje pike uji ne nje cante dore eshte spektakli i madh qe na ofron ne arenen e Cirkut artistja franceze Marie Mercadal E ftuar ne Tirane nga Ambasada dhe Aleanca Franceze Mercadal premton nje shfaqje te jashtezakonshme ne trapez me numra qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.875Z

Vatra, letër gjykatës franceze: Lironi Ramush Haradinaj!

Në një letër, të shkruar në gjuhën franceze dhe dërguar Gjykatës së Apelit të Colmar-it, Francë, Federata Panshqiptare e Amerikës VATRA, kërkon që heroi i Luftës së Kosovës, Ramush Haradinaj, të lirohet nga akuzat e sajuara të Serbisë. Në letrën e Federatës Vatra, ndër të tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.999Z

Haradinaj, vendimi i gjykatës franceze mund të shtyhet sërish

Gjykata franceze në Colmar të enjten pritet të marrë një vendim në lidhje me rastin Ramush Haradinaj. Ish- kryeministri i Kosovës dhe kryetari i partisë politike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, është ndaluar nga policia franceze më 4 janar, në bazë të një urdhër-arresti ndërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.191Z

Doni të studioni në Hollandë dhe Belgjikë? Ua mundëson Aleanca Popullore me bursa të plota

Aleanca Popullore për Drejtësi në bashkëpunim me strukturat e Diasporës, ka vënë në dispozicion 10 bursa të plota studimi. APD njofton të gjithë të rinjtë se do të krijohet mundësia e dhënies së bursave të studimit në Belgjikë dhe Hollandë në kuadër të programit të suportit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.817Z

Ishulli francez në Tiranë mbush 20 vjeç

Të tjera rreth shkrimit FOTO TIRANË – Aleanca Franceze në Shqipëri hyri në vitin e 20 të saj. Dhe si në cdo ditëlindje, edhe në këtë përvjetor kanë festuar miqtë, pedagogët dhe studentët e një prej gjihëve më të folura në botë, e kësisoj edhe në Shqpëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.488Z

Drejtësia franceze para vendimit për Haradinajn, ta lirojë apo ekstradojë në Serbi

Gjykata franceze në Colmar të enjten pritet të marr një vendim përfundimtar në lidhje me rastin Ramush Haradinaj. Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i partisë politike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, është ndaluar nga policia franceze më 4 janar, në bazë të një urdhër-arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.688Z

Bajrami e Daviet përkrahin frankofoninë në Kosovë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami dhe ambasadorja e Francës në Kosovë, Maryse Daviet vizituan sot ambientet e Aleancës Franceze në Kosovë, në kuadër të Javës së Frankofonisë 2015, e cila organizohet nga Ambasada e Francës në Prishtinë. Ministri Bajrami me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama