Rezultate te kerkimit per termin: +Aleances

Total: 3198
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.953Z

Bllokohet mitingu i Aleances ne Lezhe

Policia Policia e Lezhes bllokon mitingun e Aleances Kuq e Zi i parashikuar per tu zhvilluar ne daten 2 mars me rastin e Beselidhjes se Lezhes. Aleanca thote se kishte bere nje kerkese ne polici dhe bashki per kete manifestim por kerkesa e tyre eshte refuzuar. Ky refuzim eshte ne kundershtim te hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.854Z

Berisha Shqiperia mbeshtet konceptin e ri strategjik te Aleances

20-11-2010 / Gazeta 55 Kryeministri Berisha foli dje ne debatin per ardhmerine e NATO-s duke mbeshtetur forcimin e rolit te aleances si nje strukture sigurie qe do te kontribuoje ne parandalimin e instalimit te regjimeve diktatoriale apo ne zbatimin e strategjive te gjenocidit dhe te spastrime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.610Z

Zgjerimi i Aleances, pse duhet te vazhdoje

Nga Enkelejd Alibeaj* Minister i Drejtesise Edhe disa vjet me pare, askush nuk mund te guxonte te mendonte se edhe Shqiperia do te ishte pjese e perkujtimeve te 60-vjetorit te themelimit te NATO-s si anetare me te drejta te plota. Hyrja e Shqiperise ne NATO u be ne nje kohe kur Marreveshja e Stabili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.945Z

Aleances se Grave Keshilltare te Tiranes Doda Model suksesi

Transmetuar me 03022016 - 1829 Tirane 3 shkurt 2016 NOAal - Deputetja Mesila Doda e ka konsideruar si nje hap emancipimi inaugurimin e Aleances se Grave Keshilltare te Tiranes duke e cilesuar si nje aleance pertej axhendes politike d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.173Z

Bashkia e Rreshenit fiton kandidati i Aleances per te Ardhmen

Ka perfunduar procesi i numerimit te votave ne Bashkine e Rreshenit. Fitues rezulton kandidati i Aleances per te Ardhmen Ndue Kola me 3214 vota kundrejt Gjon Dedes se Aleances per Qytetarin me 2416 vota.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.853Z

Berisha mbeshtesim konceptin e ri strategjik te Aleances

Samiti i lidereve te 28 vendeve te Aleances se Atlantikut Verior ka miratuar dje projektin per sistemin anti-raketor ne Evrope. Ne kete samit kane qene te pranishem edhe kryeministri Sali Berisha i cili shprehu mbeshtetjen e plote te Shqiperise per dokumentin e rendesishem te Konceptit te ri Strateg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.576Z

50 vjetori i aleances SHBA-Japoni

Japonia dhe Shtetet e Bashkuara nisen nje manover ushtarake te perbashket me e madhja per nga permasat e realizuar ndonjehere nga te dyja vendet. Lajmi njoftohet nga Ministri i Mbrojtjes japonez. Manovra e pagezuar me emrin Shpata e mprehte mbahet me rastin e 50 vjetorit te aleances amerikano-japon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama