Rezultate te kerkimit per termin: +Aleks +Nikolli

Meta: total 138 / total_found 138 / time 0.000 / keyword[0] aleks / docs[0] 4600 / hits[0] 6633 / keyword[1] nikolli / docs[1] 1794 / hits[1] 2910 /
No Pic available
  • 2017-01-27

Hidhet shorti, zgjidhen 9 emrat e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Hidhet  shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.  Vladimir Kristo nga Gjykata Kushtetuese Besnik Imeraj nga Gjykata Kushtetuese Mirela Fana  nga Gjykata e Lartë Rovena Gashi  nga Prokuroria e Pergjithshme Brikena Ukperaj, Lubonja nga Gjykata

No Pic available
  • 2017-01-25

Të premten shorti: Emrat e 52 kandidatëve për KED

Plot 52 është numri i kandidatëve për të qënë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Zyra e Kuvendit bën të ditur se katër institucione, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Prokuroria e Përgjithshme kanë dorëzuar propozimet e

Dy anëtarët e Gjykatës së Lartë, Nishani fut në garë 15 emra
  • 2016-04-26

Dy anëtarët e Gjykatës së Lartë, Nishani fut në garë 15 emra

Deri më tani, 15 persona kanë shprehur interes për të kandiduar për dy vende vakante në Gjykatën Kushtetuese. Presidenca paraqiti për mediat listën e kandidatëve që kanë shprehur interes, midis të cilëve është edhe Lulzim Lelçaj, i shkarkuar nga mazhoranca aktuale si anëtar në Kë

Nishani dekreton 4 gjyqtarë në Durrës dhe Shkodër
  • 2016-04-25

Nishani dekreton 4 gjyqtarë në Durrës dhe Shkodër

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar emërimin e 4 gjyqtarëve në gjykatën e Durrësit dhe të Shkodrës. Në faqen zyrtare të Presidencës janë publikuar edhe vendimet për emërimin e tyre. Arben Vrioni dhe Anita Mici janë dekretuar gjyqtarë në Gjykatën e Apelit Durrës.Nd

Presidenti Nishani dekreton 4 gjyqtarë në Apellin e Shkodrës dhe Durrësit
  • 2016-04-25

Presidenti Nishani dekreton 4 gjyqtarë në Apellin e Shkodrës dhe Durrësit

Gjatë ditës së sotme kreu i shteti, Bujar Nishani, ka dekretuar emërimin e 4 gjyqtarëve të Apelit në Shkodër dhe Durrës. Sipas njoftimit, dekretet janë si më poshtë: - Arben Vrioni, gjyqtar në Gjykatën e Apelit në Durrës - Anita Mici, gjyqtare në Gjykatën e Apelit të Durrësit -

Nishani dekreton emërimin e katër gjyqtarëve
  • 2016-04-25

Nishani dekreton emërimin e katër gjyqtarëve

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar emërimin e katër gjyqtarëve. Dekretohet Arben Vrioni, gjyqtar në Gjykatën e Apelit Durrës; dekretohet Anita Mici, gjyqtare në Gjykatën e Apelit Durrës; dekretohet Aleks Nikolli, gjyqtar në Gjykatën e Apelit Shkodër; dekretohet Hajrie Mu

Ankesa e ministrave, KLD-ja nis inspektimin në Gjykatën e Vlorës
  • 2016-04-12

Ankesa e ministrave, KLD-ja nis inspektimin në Gjykatën e Vlorës

Mbledhja e KLD-së. Manjani dhe Tahiri u ankuan për probleme të shumta në këtë gjykatë. Do të kontrollohen dosjet e pronave dhe masat e sigurimit personal MBLEDHJA E KLD-së Konjari – Domart Konjari u lirua para pak javësh nga Apeli i Krimeve të Rënda. Në vendim, gjykata pretendo