Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksander +Konuzin

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.039Z

Konuzin: Rusia, mbeshtetje Serbise

Ambasadori rus ne Beograd, Aleksander Konuzin ka deklaruar se Rusia do te vazhdoje te angazhohet kunder copetimit te Serbise. “Rusia do te jete perhere ne anen e Serbise, ndersa serbet mund te mbeshteten gjithmone ne ndihmen e Rusise”, ka pohuar Konuzin, gjate nje vizite ne Kragujevc.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.234Z

Hage, Moska do te mbroje Beogradin

Rusia do te mbroje qendrimet e Serbise ne Gjykaten Nderkombetare te Drejtesise, ne lidhje me pavaresine e Kosoves. Keshtu eshte shprehur per mediat serbe ambasadori rus ne Beograd, Aleksander Konuzin.“Do te mbrojme qendrimet e Serbise sepse ato jane ne perputhje me te drejten nderko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.683Z

Rusia masa kundër FSK-së

Beograd - Rusia paralajmeron ndermarrjen e hapave kunder Forces se Sigurise se Kosoves. Në këtë mënyrë, Serbia ka gjetur aleaten tjetër në këtë nismë e cila është kundërshtuar edhe nga ndërkombëtarët. Sipas ambasadorit rus ne Beograd, Aleksander Konuzin ka bërë të ditur qëndrimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.599Z

Rusia kundër stërvitjes së FSK-së nga NATO

Vendimin e NATO-s për formimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, dhe që kjo forcë të stërvitet nga KFOR-i, Moska e konsideron si të paligjshme dhe në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, pasi sipas saj vetëm Këshilli i Sigurimit i OKB-së mund të rregullojë organizimin e sis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.708Z

Medvedev do te vizitoje Beogradin

Ambasadori i Rusise ne Beograd, Aleksander Konuzin njoftoi dje se vizita e paralajmeruar e presidentit Dimitri Medvedev ne Serbi ka nje rendesi te veçante.Sipas diplomatit rus, vizita ne fjale do te shenoje nje kthese ne marredheniet mes dy vendeve.Ajo zhvillohet ne prag te gjyqit te Hages kunder p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.112Z

Rusia, perkrah Serbise per planin e EULEX

Rusia del ne mbrojtje te Serbise, duke mbeshtetur planin gjashtepikesh te OKB-se per shtrirjen e misionit EULEX.  Ambasadori rus ne OKB, Aleksander Konuzin ka deklaruar se Rusia do ta mbeshtese ate zgjidhje, qe propozon qeveria serbe.   Sipas tij, autoritetet kosovare e kane nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.642Z

EULEX bllokon ne kufi ndihmat ruse

EULEX bllokoi në pikën kufitare të Jarinjës një autokolonë ruse me ndihma të destinuara për serbët në veri të Mitrovicës, raportoi “Koha Ditore” të martën. Ndalimi u vendos pasi autokolona nuk pranoi të s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama