Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksandri

Meta: total 935 / total_found 935 / time 0.000 / keyword[0] aleksandri / docs[0] 935 / hits[0] 1343 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Zonja prej mëndafshi

Alda Bardhyli Keni menduar për mua? Gjithë ditën! E dini që kam frikë, se mos bie vërtet në dashuri me ju?. Marie Duplessis e dinte se sduhet të binte kurrë në dashuri, dhe se dëshirat e këtij djaloshi të ri që pëlqente aq shumë letrat do të veniteshin një ditë si ngjyra e shallit

No Pic available
  • 2017-06-18

Çavusoglu mbërrin në Shkup, takime me Zaevin dhe Ivanovin

Shefi i diplomacisë turke Mevlut Çavusoglu, ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Aeroportin Aleksandri i Madh në Shkup, në kuadër të vizitës së tij zyrtare një ditore në Maqedoni. Ai do të takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit me të cilët pritet të diskutojë temat aktuale

No Pic available
  • 2017-06-16

Romain Gary apartamenti i vetvrasjes

Luan Rama Nê Ru du Bac kaloj shpesh. Dikur merrja mbesën time nga çerdhja dhe jo rrallë kur kaloja në nr.XXXX ngreja kokên sikur tê doja tê shikoja dikê. Sigurisht, banorin e dikurshëm Romain Gary, edhe pse ai nuk jetonte mê. Dhe atêherê, për pak çaste rijetoja diçka tê kêndshme m

No Pic available
  • 2017-06-14

Aleksandri dhe Aristoteli: Mësuesi dhe dishepulli mbret

Carlos Garcia Gual Më i madhi i filozofëve edukon princin e destinuar që të bëhet shumë shpejt më i madhi i pushtuesve: Aristoteli Stagirës, mësues privat i Aleksandrit të Madh të Maqedonisë. Dy figura universale, dy protagonistë absolutë të kohës së tyre, por mbi të gjitha dy burr

No Pic available
  • 2017-06-02

Pallati 13 katesh me banorë brenda lëviz nga toka

Një ndërtesë 13 katesh ka lëvizur nga vendi duke u anuar pranë një pallati aty pranë. Ngjarja thuajse suereale ka ndodhur në Aleksandrinë Lindore të Egjiptit mëngjesin e hershëm të së martës. Autoritetet shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes duke ndërprerë energjinë elektrike dh

No Pic available
  • 2017-05-25

Kolonia jetëshkurtër ruse në kontinentin e Diellit

Në vitin 1888, Lufta për Afrikën, e cila për synim kishte kolonizimin e këtij kontinenti, ishte gati në përfundim. Fuqitë evropiane vijëzuan kolonitë e tyre, ndërsa Perandoria Ruse ende synonte një vend në kontinentin e Diellit. Në vitin 1883, Nikolay Ivanovitch Achinov, një aventurie

Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën
  • 2017-05-19

Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro Furxhi, ishte e ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel, në një bisedë me drejtuesen Jonida Shehu, si ministre e Kulturës, për herë të parë në një rrëfim për familjen, bashkëshortin, fëmijët dhe çmimin e të qenit në politikë. Çfarë ka nd