Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksit

Total: 276
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.987Z

Arsyet e Aleksit!

Share Nga Preç Zogaj Aleks është një emër i përhapur në Shqipëri. Ka shumë Aleksë. Por që prej një viti ka vetën një Aleks që u shkon ndërmend të gjithëve kur e dëgjojnë këtë emër. Aleks Nika, 36 vjeçari nga Lezha. Është ai që u godit me plumb në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.429Z

Familja e Aleksit akuzon Vrasja ishte selektive

36-vjecari u percoll dje per ne banesen e fundit. Dhimbje e thelle e te gjithe familjareve nderkohe qe bashkeshortja ne kishe pas dhenies se bekimit te shoqit premton se do te jete gruaja e tij deri ne vdekje. Te afermit thyejne heshtje dyjavore duke kerkuar drejtesi Ne mes te dhimbjes qe ka plla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.692Z

Nis rikonstruktimi i xhamise se Gjin Aleksit

Ne Delvine po punohet ne rrugen qe lidh lagjen “Rusan” me qytetin. “Rusan” eshte nje lagje e hershme dhe shume e njohur per vizitoret, e shumekerkuar per monumentin e kultures qe ka, per xhamine e Gjin Aleksit. Sapo hyn ne Delvine, ne te majte te rruges ku lexohet tabela “Rusan” shfaqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.020Z

Sarandë, turistët e huaj vizitojnë xhaminë e Gjin Aleksit

Delvina bëhet destinacion për turistët që mbërrijnë në portin e Sarandës. Edhe pse në fazë restaurimi, xhamia e Gjin Aleksit në Rusan pret vizitorë. Tre autobuzë me rreth 120 turistë të huaj, kryesisht anglezë, pjesë e grupit prej 2000 turistësh të ardhur në Sarandë me kroçerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.441Z

Xhaxhai Te zbardhet vrasja e Aleksit

Mes loteve e dhimbjes se qindra pjesemarresve u krye ceremonia mortore e babait te dy femijeve i cili humbi jeten ne Turqi 16 dite pas plagosjes me nje plumb ne koke gjate demonstrates se 21 janarit. Ne kete ceremoni ishte i pranishem edhe kryetari i Partise Socialiste Edi Rama si dhe i gjithe grupi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.582Z

Dy fjalë për ata që mbrojnë vrasjen e Aleksit

Nga Mark Nika   Këtë letër e kam për Artur Zhejin, Grida Dumën dhe Arian Çanin. Desha tu çoj fjalë kur ju pashë në një emision televiziv ku u revoltuat shumë që një kolegu i juaj e quajti vrasjet e 21 Janarit ndërprerje të demokracisë. Nuk kisha parë në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.487Z

Xhaxhai i Aleks Nikës: Mirësevjen tek gjaku i Aleksit, Sali Berisha

Gazeta ShqipMark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës, njërit prej protestuesve që u vra në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në 21 Janar 2011, ka reaguar pas deklaratave të sotme të kryeministrit Sali Berisha. Deputeti socialist Erjon Braçe, ka postuar në profilin e tij në Facebook, përgjigjen e Ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama