Rezultate te kerkimit per termin: +Aleppo

Meta: total 518 / total_found 518 / time 0.000 / keyword[0] aleppo / docs[0] 518 / hits[0] 866 /
Pas 5 viteve gjakderdhje, Krishtlindja festohet edhe në Alepo (VIDEO)
  • 2018-12-24

Pas 5 viteve gjakderdhje, Krishtlindja festohet edhe në Alepo (VIDEO)

Qindra sirianë dolën në rrugët e Alepos, qytetit që dikur ishte vatër kulture, tashmë të shndërruar në rrënojë prej luftës me ISIS, për të festuar Krishtlindjen, pasi paqja duket se po rikthehet me shpejtësi në qytetin e lashtë, dy vjet pas çlirimit të tij. Krishtlindja në qytet

No Pic available
  • 2018-05-01

Shtatë vjet luftë, si duket jeta e përditshme në Siri

Si jetojnë njerëzit sot në Siri, shtatë vjet pas fillimit të luftës? Si duket jeta e përditshme? Frustrimet, frika, mungesa e shpresës dhe perspektivës… “Para shpërthimit të luftës fitoja rreth 700 lira siriane në muaj dhe isha i kënaqur. Tani fitoj 10.000 lira në ditë d

Siri, 20 të vdekur në një bazë iraniane në Aleppo
  • 2018-04-15

Siri, 20 të vdekur në një bazë iraniane në Aleppo

SHBA, Britania dhe Franca u bënë bashkë duke i treguar forcën e Perëndimit regjimit të Bashar Al Assad dhe Rusisë, pasi ndërmorën një sulm të koordinuar ushtarak për të goditur bazat ushtarake ku ruhet arsenali i armëve kimike të Sirisë dhe ja dolën të ishin të suksesshëm. Bota m

PUTINI TE ERDOGANI, POR NË MES QËNDRON SIRIA!
  • 2018-04-04

PUTINI TE ERDOGANI, POR NË MES QËNDRON SIRIA!

Duarshtrëngime, rrebeshe blicësh, buzëqeshje për kamerat: Konferenca e përbashkët për shtyp e Vladimir Putinit dhe Recep Tayyip Erdoganit, në krye të vizitës dyditore të presidentit rus, të martën pasdite në Ankara, ishte për t’i dëshmuar botës harmoni. Dy krerët e shteteve d

No Pic available
  • 2017-11-02

Përplasja e dy botëve, të fillosh një jetë të re në një shtet të huaj

Një vajzë 13-vjeçare jeton në Gjermani,  ku ajo dhe familja e saj kërkuan azil pasi u larguan nga shtëpia e tyre në Siri. Israa ka treguar se si ka rindërtuar jetën e saj, ka zënë shokë të rinj dhe se si arrti që të shkonte përsëri në shkollë, një mundësi që nuk do ti jepe

Armë bullgare për xhihadistët
  • 2017-10-03

Armë bullgare për xhihadistët

Bullgaria mendohet se ka dërguar furnizime me armë me vlerë disa qindra milionë dollarë në zonat e luftës në Siri. Nga ky vend nuk pret të mira, thotë me bindje Dilyana Gajtandshieva. Ajo e ka fjalën për Sopotin, ku gjendet fabrika shtetërore bullgare e armëve VMZ. Në këtë vend nuk

Si është sot vogëlushi, fotoja simbol e të cilit bëri xhiron e botës
  • 2017-06-07

Si është sot vogëlushi, fotoja simbol e të cilit bëri xhiron e botës

Fotografia e Omran Daqneesh, në anën e pasme të një ambulance, u bë simbol i brutalitetit të regjimit të Assadit dhe vuajtjes së fëmijëve në Siri. Fytyra e tij e mbuluar me gjak dhe trupi i mbuluar me pluhur nga sulmi ajror, ktheu vëmendjen e mbarë botës te fëmijët e harruar të Siri