Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Total: 219
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.222Z

Pranvera, stina e alergjive

Nuk janë vetëm lulet e kumbullës, apo harlisja e gjelbërimit që sinjalizojnë ardhjen e pranverës. I gjithë organizmi është i përfshirë në këtë revolucion stinor. Disa mbushen me optimizëm, të tjerët ndihen në kontrast me gazmimin e stinës. Por ata që e përjetojnë më së shumt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.370Z

Doni ti shpëtoni alergjive? Konsumojini ato që ju bien përdhe

Të konsumosh ushqimin që ka rënë në dysheme, mbajtja e një qeni dhe puthjet e rregullta me të afërmit janë disa nga mënyrat më të mira për të shpëtuar prej alergjive. Profesor Graham Rook një imunilogjist, gjithashtu këshillon që kur bebet e refuzojnë ushqimin duke e pështyrë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.023Z

Ngrënia e kikirikëve heq rrezikun e alergjive te fëmijët

Shtatzënia – Për të reduktuar mundësinë që foshnjës së palindur ti zhvillohet alergjia nga frutat e thata, e veçanërisht nga kikirikët, nëna duhet ta konsumojë këtë lloj bishtaje patjetër gjatë shtatzënisë Alergjitë, të cilat shkaktohen nga ushqimi, po bëhen gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.684Z

Ndryshimi temperaturave, fluks te virozave e alergjive Sonila Isaku

Ulja e menjehershme e temperaturave per vetem dy dite me pothuajse 10 grade Celsius ka bere qe nje numer i madh pacientesh t'i drejtohen mjekut per shkak te virozave, duke u nderthurur me alergjite e stines. Sipas mjekeve, kjo situate eshte vetem ne raste te tilla kur luhatja e temperaturave eshte s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.339Z

Uji me klor mund të ndikojë në shfaqjen e alergjive

Gjithnjë e më shumë po shtohet numri i njerëzve që janë alergjikë. Ky shkrim bënë fjalë pikërisht për një faktor që mund të ndikoi në shfaqjen e alergjive dhe pikërisht ky është ujin i çezmës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.312Z

Femijet qe mbajne gishtin ne goje me pak te rrezikuar ndaj alergjive

Transmetuar me 16072016 - 2353 Femijet qe fusin gishtin e tyre ne goje apo kafshojne thonjte jane te prirur te preken me pak se femijet e tjere nga alergjiabr br Sipas studiuesve te revistes Pediatrics kjo ndodh per shkak te ekspoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.027Z

Kikiriket largojne rrezikun e alergjive te femijet

Transmetuar me 11042016 - 1242 Alergjite te cilat shkaktohen nga ushqimi po behen gjithnje e me te perhapura sidomos te gjenerata e re Ne fakt jane te shumte femijet qe vuajne nga ky lloj shqetesimi apo ne vecanti nga alergjia e kiki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama