Rezultate te kerkimit per termin: +Alexander +Vogel

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.216Z

Holande, nderpriten udhetimet per oborrin mbreteror

Me krizen ekonomike, qeveria holandeze ka vendosur kufizime edhe ne shtepine mbreterore. Nder limitizimet me te prekura jane udhetimet me avion te familjes. Qe ketej e tutje vetem mbreteresha Beatrice dhe princi Willem-Alexander me te shoqen do te kene mundesine e udhetimeve pa kufij. Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.686Z

Westerwelle vuan nga leukemia akute

GJERMANI-Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido Westerwelle është sëmurë nga leukemia, njoftuan mediet gjermane. Udhëheqësi i zyrës së Fondacionit të Westerwelles, Alexander Vogel deklaroi për mediat gjermane në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.497Z

Alexander Powell Masakrat greke ne Shqiperi si ato te bolshevikeve ne Rusi

Pjese e shkeputur nga libri Nga Alpet ne Egje 1920 i gazetarit dhe shkrimtarit te njohur amerikan E. Alexander Powell Pavaresisht kushteve te trazuara qe mbizoteronin ne te gjithe Europen Juglindore gjate veres dhe vjeshtes se vitit 1919 udhetimi i regjistruar ne faqet e librit te E. Alexander Powe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.996Z

I biri i Suu Kyi merr vizen per ne Birmani

Djali i vogel i lideres pro-demokratike te Birmanise Aung San Suu Kyi ka siguruar nje vize per te vizituar te emen pas lirimit te saj nga arresti i shtepise. Kim Aris 33 vjec i cili jeton ne Mbreterine e Bashkuar udhetoi per ne Tajlande para se mamaja e tij te lirohej me 13 nentor. Lider

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.966Z

Ndërron jetë në moshën 54-vjeçare ish-ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle

Ish-ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka ndërruar jetë në mënyrë. Ai vuante prej disa kohësh nga leucemia dhe nuk ia ka dalë dot të mbijetojë. 54 vjeçari u tërhoq nga politika në vitin 2014. Lajmin e bëri të ditur Alexander Vogel, kreu i zyrës së Fondacionit Wester

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.687Z

Arvizu: Ne politike mungon besimi, kjo e mban vendin larg BE

Ambasadori amerikan, Alexander Arvizu, ka komentuar dje zhvillimet me te fundit ne parlament ku u votua per vendin vakant te anetarit te KLD-se. Arvizu ka deklaruar se mosbesimi qe ekziston mes paleve ne politike po le vendin ne vend numero. "Mendoj se menyra sesi u mbulua pozicioni vakant qe ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.369Z

fare do te thote nje kryeminister i Gjelber per Baden-Vyrttembergun

Per te Gjelbrit eshte nje hap i shenuar rreth 30 vjet pas themelimit te Partise ata drejtojne per here te pare qeverine ne nje land federal gjerman. Dhe e bejne kete pikerisht ne Baden-Vyrttembergun konservator ku kristjandemokratet percaktuan tonin per dekada me radhe. Qe prej zgjedhjeve ne land m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama